Sign in to follow this  
Followers 0
haza

kontrolka vypnutia airbagu spolujazdca

13 posts in this topic

Zdravím všetkých majiteľov P 307. Rád by som Vám opýsal môj problém. Samovoľne sa mi vypína airbag spolujazdca. Na aute chodím do práce každý deň. Ráno sa mi airbag nevypne. Cesta je dlhá 36 km. Po obede keď sa vraciam s práce domov tak sa mi vypne a to vždy približne po 15 km. Kontrolka svieti trvalo, až kým nepreruším cestu a nevypnem motor. Ako náhle pokračujem po krátkej prestávke po chvíli sa mi kontrolka zase rozsvieti. To vypnutie signalizuje aj multifunkčný display. Je to dosť zaujímavé že sa mi to stáva iba poobede. Bol som aj na počítači v servise, chybovosť žiadna. Ak má niekto skúsenosť s takýmto problémom skúste mi poradiť čo s tým robiť. Za reakcie dopredu ďakujem

Sa mi zda, ze su pod sedackou spolujazdca nejake kable, ktore suvisia s airbagom spolujazdca. Takze skus mrknut ci to tam nema nejaky zaoxidovany spoj. Resp. ked sa ti to rozsvieti, tak s nimi skus \"zatriast\".

Nam to robi vo firemnom R Espace, raz kolega vysaval pod sedackou a odvtedy to sem-tam robi. Robi to ale zasadne iba ked je teplo, kedprsi, alebo je kosa, tak nie. Takze ty mas poobednajsi, ja letny airbag :D

Pozrel som pod sedačku spolujazdca a sú tam pripevnené 2 konektory. Skúsil som ich dotlačiť a jeden mi zacvakol. Uvidím poobede keď pôjdem domov či to pomohlo. Inak díky za rady, aspoň sa mám od čoho odraziť pri riešení tohto problému.

zaujem aj z mojej strany. mam podobny problem:grr akurat neviem ci to roby castejsie v lete, akebo v dazdi alebo v zime:(

mne sa rozsvietila:mrk kontrolka airbagu spolujazdca túto zimu asi 2-3 krát, keď bola teplota pod -20 st. C - som bol rád, že som vôbec naštartoval:super a auto ako tak išlo

mne sa rozsvietila tiez, ked bola manzelka tehotna a vypol som ho klucom :D ale vazne, ked si tak spominam, ako pise bladerunner, takisto sa mi to stalo raz-dvakrat v zime, ked boli priserne mrazy, ale vtedy \"blblo\" viac veci podla displeja a pristrojovky

Zdravím všetkých. Kontaktom to nebude. Spôsobuje mi to autorádio. Keď ho vôbec nepustím tak sa mi airbag spolujazdca nevypne. Aspoň pár krát čo som autorádio nepustil. Má to ešte jeden súvis. Keď sa mi za jazdy vypne airbag spolujazdca tak sa mi spomalí prepínanie multifunkčného displaya, nemôžem si pozrieť aktuálnu spotrebu, neukazuje alebo dosť spomalene ďalšie údaje. Keď vypnem autorádio tak všetko pracuje o.k. (myslím prepínanie dojazd k benzínke a postupne všetky udaje čo poskytuje počítač) Samozrejme kontrolka vypnutia airbagu spolujazdca ostane svietiť až do vypnutia motora. Nemáte niekto s takýmto problémom nejaké skúsenosti? Hovorí sa o 307-čkách, že máju nepodarenú elektriku. Za každú radu budem vďačný. Poprípade keby mal niekto elektrickú schému. Dík ešte raz.

Ešte som zabudol. Autorádio nie je originál. Je tam JVC spolu so zosilňovačon a \"sutbooferom\".

Skusal si len tak zo srandy otocit klucom na airbagu, vypnut a zapnut. Viem, je to blbost, ale v tomto aute logicke riesenia nie su caste :)

Ahojte....dnes ako teplota klesla podla teplomera v aute na 4 stupne sa mi po prvykrat rozsvietila kontrolka vypnutia airbagu spolujazdca...som zvedavy ci poobede ked pojdem z prace uz bude zhasnuta :).....inak az tak ma to nevzrusuje, lebo v dohladnej dobe airbag nechcem pouzit...xi