vojtasbrno

Brzdove kotouce

7 posts in this topic

Prosim o radu, videl sem v nabidkach 2 kotouce za podobny ceny, puvidne jsem chtel ATE Power Disc,ale zaujaly me i vrtane Zimmermann. Nemate nejakou zkusenost ktery jsou lepsi...? Nebo uplne jiny? Je to na P406 2.0HDi 110k

ty Zimmer... budou lepší ale tím pádem by si musel dát lepší i destičky

Ted jsem chtel sundavat stare brzodve kotouce, ale vubec nesly dolu, byly silene prirezle k naboji kola. Nesly ani kdyz jsem do nich klepal kladive, nesly ani, kdyz jsem do nich mlatil kladice, ale povolily az, kdyz jsem pouzil stahovak na loziska.

Tak bych rad vedel, jestli se tyto dotykove plochy necim natiraji, aby nedochazelo k tomuto jevu. A kdyz jsme u tech brzd, tak jetli se necim potiraji srouby co drzi brzdovy trmen, aby nedoslo k uvolneni.

1. měděná pasta, grafitka...

2. zajišťovací tmel - existuje jich více druhů, nízkopevnostní, vysokopevnostní, v tekuté formě i jako pasta. Viz např. Loctite, tam je to docela přehledné, ale jinak je výrobců mnoho.

Většinou by se měl, z výroby tam bývá, a u opravných sad brzd bývá dokonce občas nový šroub s naneseným tmelem. Ale dost často se při podomáckých oprvách nedává, a s tím že by se to povolovalo jsem se nesetkal.

Doporucuju sadu ATE powerdisk a s deskama, brzdi to pekelne a vyborne!!!

Ty zimmermany sou vyborny ale musel by si koupit na ne dobry desky. A vyslo by te to na nemaly penize takhle ty ATEcka sou asi nejlepsi volba pokud to nechces na okruh a sjed je za 2dny :D

[upravil dne 4.7.07 Jogin]