skautik

foto zadni napravy p306

18 posts in this topic

zdravim, znamy koupil P306, auticko pekne udrzovane, ale nemel moznost prohlednout podvozek. Zdalo se mi to vzadu nejake tvrde a kdyz jsem koukl pod auto na rampe tak jsem neveril vlastnim ocim, tam kde bych cekal pruzinu byl vrazenej drevenej spalek.

Nicmene hledal jsem o 306 nejake info a zjistil, ze nema v zadu klasicke vinute pruziny, ale torzni tyce.

Nemate nahodou nekdo foto zadni napravy abych vedel co je tam presne spatne?

Mam za to, ze pokud by ten spalek vypadl auto si vzadu sedne.

Diky za jakekoliv info

Fotku zespodu nemám, auto většinou fotím zhora :D tak snad ti pomůže alespoň obrázek z knížky Jak na to.

post-0-14109594785734_thumb.jpg

Původně zaslal: raspa

Ha Driver :o byl rychlejší než jsem to stačil naskenovat :D

Tak to bylo o fous, přeci jenom tím foťákem je to možná rychlejší :D

Jo jo než jsem rozhejbal skenr :D a foťákem to i vypadá líp ale mám vycuclý baterie :super

[upravil dne 3/9/2006 raspa]

Původně zaslal: raspa

snad ti pomůže toto

moc poucny obrazek. nemel bys ho, prosim te, ve vetsim rozliseni? nebo prozrad z jake knihy jsi skenoval. dikes :super

Původně zaslal: BobyD

to by mne fakt zajimalo kam ten spalek nacpali misto tlumice?

to by mě taky zajímalo jak ho tam kdo nacpal , možná by neuškodilo to vyfotit a šoupsnout sem

Ten špalek našel asi na kastli nad ramenem (zhruba v místě, jak je na fotce v levé části číslice 8). Tam má být, ale jen gumový, jako doraz při velkém propružení. Pokud je tam ale velký špalek a rameno je o něj trvale opřeno, tak ta náprava asi bude v háji. Ale to by snad při první jízdě poznal každej, kdyby to leželo na tvrdo.

Původně zaslal: milda

Ten špalek našel asi na kastli nad ramenem (zhruba v místě, jak je na fotce v levé části číslice 8). Tam má být, ale jen gumový, jako doraz při velkém propružení. Pokud je tam ale velký špalek a rameno je o něj trvale opřeno, tak ta náprava asi bude v háji. Ale to by snad při první jízdě poznal každej, kdyby to leželo na tvrdo.

Nápravu drží nahoře torzka a tlumiče. Tlumiče mám doma ještě ve slušnym stavu, torzka se dá přesadit, ale kdo ví jak na tom je..

kdyby tam byl na tvrdo spalek, tak to by asi vazne poznal. Mmch ja tam misto toho dorazu radeji vecpal vinute pruziny

diky za fotky a info.

no pri normalni jizde to opravdu poznat neslo, az kdyz se s tim vjelo na nejaky klasicky tankodrom tak zadek samozrejme zacal poskakovat. Jinak spalek je opravdu tam co je v kastli takova gumova \"cepicka\" nad ramenem, jak se k tomu dostanu tak to vyfotim a poslu.

Pokud to tedy drzi jen na tom spalku, je jasny ze je spatna cela naprava, respektive to vypada, ze je neco s torznimi tycemi - ulozeni nebo tam vubec nejsou, ale to zjistim az se k tomu auto dostanu.

no neni to moc potesujici zprava.

Nevite za kolik se da zadni naprava sehnat?

Původně zaslal: vector

Nápravu drží nahoře torzka a tlumiče. Tlumiče mám doma ještě ve slušnym stavu, torzka se dá přesadit, ale kdo ví jak na tom je..

jak presadit?

Mam takovy dojem ze ten predchozi majitel tahal tezkej vozik a buh vi co jeste, zkusim ten spalek vytahnout a uvidime jestli si to sedne nebo ne. Je mozny ze se kutil snazil napravu pro ten naklad zpevnit, ikdyz tomu moc neverim

No to bych si asi zašel za původním majitelem a tím špalkem ho trefil mezi oči. No je možný, že ta náprava už seděla dole tak to vylepšil tím špalkem, aby to vypadalo lépe.

Původně zaslal: skautik

Původně zaslal: vector

jak presadit?

Mam takovy dojem ze ten predchozi majitel tahal tezkej vozik a buh vi co jeste, zkusim ten spalek vytahnout a uvidime jestli si to sedne nebo ne. Je mozny ze se kutil snazil napravu pro ten naklad zpevnit, ikdyz tomu moc neverim

Pokud není torzka uplně v prdeli, dá se v tom tisicihranu pootočit, aby držela vejš. postup tu byl naznačen několikrát a jednou dokonce poměrně nedavno.

Mazec, dávat špalek jako doraz nápravy:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk......Mohl by napsat knížku opravy Peugeotů levně a rychle:D:D