Sign in to follow this  
Followers 0
davmed

nesvítí dobíjení

13 posts in this topic

2,1 Srdt nesvítí dobíjení při otočení klíčku (budík na teplotu funguje normálně), pojistky jsou ok, žárovky taky a alternátor dobíjí... co s tím??? :myslim:myslim:myslim

Co s tim:) no vymontovat a zkouknout zarovicku, pripadne kontakty. Osobne v pripade takovychto chyb jsem zastancem reseni \"vyser se na to, na funkci to nema vliv predsedo..\" :))

Bude někde vadný kontakt.

Já bych na to nekašlal, u aut kolem 200 t.km odejdou uhlíky alternátoru, a je dobře to aspoň včas vědět.

Původně zaslal: davmed

2,1 Srdt nesvítí dobíjení při otočení klíčku (budík na teplotu funguje normálně), pojistky jsou ok, žárovky taky a alternátor dobíjí... co s tím??? :myslim:myslim:myslim

Nějak mi to nesedí:myslim. Jak víš, že je žárovka dobíjení OK a že to dobíji?? Alternátor je přes tu žárovku buzen (dokonce je důležitá i její watáž) a bez toho nic dávat nebude. Když zapneš zapalování, do žárovky jde plus a kostří (rozsvítí) se přes vinutí rotoru alternátoru a tvoří elmag. pole pro stator. Po startu začne dávat altík napětí, které přes pomocný regulátor (tři diódy v altíku) jde zpět do žárovky a ta zhasne (na obou vývodech je \"plus\"). Ale aby altík dával, musí být žárovka zdravá, tedy svítit (uzavřený obvod). Pokud nesvítí, nebudí a altík nedobíjí i kdybys ho roztočil jak čamrdu, jde o to počáteční nabuzení.

Tady obrázek jen pro info, i když to není 605ka, ale princip je stejný.

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005032501

[upravil dne 4.9.06 Kdo]

Taky mi to nejde do hlavy??? :myslim Ale po nastartování je na kontaktech baterky při rozvícenejch světlech 14,15V. a pri chcípnutí ta žarovka problikne.

Doporučuji si všimnout malého detailu a tím je rezistor, zapojený paralelně k žárovce. Žárovka má funkci kontrolky a nemůže na ní záviset funkce celýho dobíjení. To by bylo smutné i na Francouze.

Podle toho bliknutí po chcípnutí je to určitě špatnej kontakt na přístrojovce.

Původně zaslal: Petr605

Doporučuji si všimnout malého detailu a tím je rezistor, zapojený paralelně k žárovce. Žárovka má funkci kontrolky a nemůže na ní záviset funkce celýho dobíjení. To by bylo smutné i na Francouze.

Podle toho bliknutí po chcípnutí je to určitě špatnej kontakt na přístrojovce.

Možné to je, ale upozornil jsem, že to není z Peugeota, ale Xantie. Na schematech od Peugeota jsem ho neviděl (schema str. 22, vývody na přístrojovce 3 (vodič 33CB) a 9 (vodič 7A)). V jiných autech taky není (v těch co znám). Tam to vysloveně jde jen a pouze přes tu žárovku

[upravil dne 5.9.06 Kdo]

Tak je to spravený, byl tam skutečně studeňák na rezistoru v přístojovce ( má 82,5 Ohmu). :potlesk :potlesk Díky za radu

Ten odpor tam bude vždycky. Budit vinutí alternátoru přes žárovku je blbost. Už proto, že se její odpor mění s teplotou. Prostě je to jenom kontrolka a když praskne, tak to celý funguje dál bez svícení.

Jsem rád, že jsi to spravil. :super

Ale to buzeni je tam jen pro prvopocatecni nabuzeni altiku, nez zacne sam vyrabet proud a budit se sam..ale to jen tak pro upresneni