Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Dotaz - opět se netýká Pežotů, ale třeba ho někdo znáte. . .


Medvěd

Recommended Posts

Ahoj, jak jistě mnozí vědí, chystá se na nás (mě a Helču) příchod nového člena rodiny. Rozhodl jsem se tedy začít pátrat po nějakém vhodném převážedle a zaujal mě tento model

http://www.spuntik.cz/pics/85c778ccc8788a08e4637eec263c3d6c_small.gif

Máte s ním někdo zkušenost???

Máte někdo známé, kteří tento kočárek měli???

Může mi někdo poradit kočár, který bude snadno skládací, zabere málo místa, bude na něj jednoduchá montáž sportovní sedačky místo korbičky - nejlépe, aby sporťák byl rovnou použitelný i jako autosedačka?

Vím, že je to silně :xvul, ale vycházím z toho, že víc hlav víc ví a protože stejně jako většina lidí zde na fóru nemám na peníze tiskárnu, ani peníze nekradu, tak se snažím získat maximum informací, abych je nevyhodil za nějakej šmejd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Zrovna tento kočárek neznám ale před 2 a půl roku se mě narodila sestra a vím, že není vůbec od věci proběhnout bazary s použitýma dětskýma věcma protože ceny sou směšný oproti novým kočárům.

Bohužel, jde o naše první dítě a mladá v žádným případě starší kočárek nechce. Co se týče oblečení, určitě budeme častými návštěvníky sekáčů, ale kočárek, postýlku apod. chceme tutově nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem tuto záležitost konzultoval s manželkou a došli jsme k názoru, že univerzálnost kočárků vs. autosedaček je spíše na škodu dítěti, protože stále leží ve stejné poloze. Konkrétně u kočárku, který jsi si vybral, jde o stabilitu (např. trojkolky jsou dost nestabilní) a dále o jednostranné zatěžování jedněch koleček při přejíždění nerovností. Konkrétní zkušenosti má manželka pouze takové, že podbný kočárek si \"pohoupala\" v obchodě a je fakt, že celá korbička je zavěšena pouze ve dvou bodech.

My jsme si koupili kočárek, tzv. trojkombinaci, kdy 1. možnost je hluboká korbička (s rovným dřevěným dnem) na kočárku, druhá kombinace je, že k této korbičce lze vytáhnout \"uši\" a vzít jako tašku (samozřejmě bez podvozku) a třetí kombinace je ta, že k tomu byl klasický sporťák (nelze použít jako auto sedačku).

Dále mě napadlo, proč používat sporťák současně jako autosedačku? To budeš pořád přendávat z auta na podvozek a zpátky? Dítě, když už bude ve sporťáku, tak už stejně bude chodit a nepřendáváš ho i se sedačkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme si pro malého pořídili kočárek zn. Quinny, už se nevyrábí, ale podobal se nejspíš tomuhle. Bohužel, stál cca 14000 Kč, a když jsme ho prodávali, tak horko-těžko za 2500 Kč. Dnes je zánovních perfektních kočátŕků v bazarech tolik, že jdou silně pod cenu. Já si myslím, že nový kočárek je blbost. Ale když je to pro tebe, resp. pro Helču důležité, vybírejte hlavně podle komfortu. Měl by mít možnost pevné plochy - hluboká korba pro úpně malé mimino, možnost miminkovské sedačky (dost jsme to využívali při cestování - podvozek snadno složíš a mimino se sedačkou šoupneš vedle sebe) a hlavně, podvozek by měl být stabilní - min. nafukovací kola balony. Jsem proti tříkolkám, i když je to dnes móda, ale na Letné, ve Stromovce, a pod. jsou balony k nezaplacení. Další věc je ta, pokud byste ho chtěli i jako sporťák, měl by mít překlapovací rukojeť - zpočátku vozíš dítě obličejem k sobě, ale když se mu okoukáš, přehodíš rukojeť a dítě kouká po okolí. Toť můj názor.

Jo mimochodem, kupovali jsme ho taky ve Špuntíku. Ještě je dobré zeptat se na náhradní díly - brzdy, futra do koleček, apod. S tím jsme měli vééééélké problémy.

[upravil dne 3.9.2006 MilaS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Fusion

Zrovna tento kočárek neznám ale před 2 a půl roku se mě narodila sestra a vím, že není vůbec od věci proběhnout bazary s použitýma dětskýma věcma protože ceny sou směšný oproti novým kočárům.

Bohužel, jde o naše první dítě a mladá v žádným případě starší kočárek nechce. Co se týče oblečení, určitě budeme častými návštěvníky sekáčů, ale kočárek, postýlku apod. chceme tutově nové.

To budeš kupovat kočárek novej, a hadry atd. obnošený? To je trochu divný, ne? Já bych to viděl právě přesně naopak... Pro sebe si taky nekupuju auto fungl nový a hadry ze sekáče :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie, v sekáčích nejsou obnošený věci, ale dá se narazit i na značkové funglovky. Co se týče oblečení, je to větší množství hadrů z kterých dítě za chvilku vyroste a co pak s tím. Proto hodláme využívat nabídek našich přátel a používat i oblečení po jejich ratolestech - nabídek máme bezpočet, páč v r. 2005 se mým kamarádům narodilo 12 dětí a v letošním roce již přibylo dalších 8, tak myslím, že nouzí v tomto směru trpět nebudeme.

Co se mě týče, myslím, že by mi starší kočárek nevadil, ale Helča si momentálně přeje nový stroj, tak koukám po nich.

Jinak vyobrazený kočárek NENÍ tříkolka a o jeho koupi či nekoupi se samozřejmě rozhodnu až ho uvidím na vlastní oči - jinak ale děkuji všem zúčastněným (zejména Trundíkovi a MilaSovi) za předané zkušenosti, budu se jich snažit při mém rozhodování využít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na www.ebay.de. Tam jsou nové kočárky za třetinové ceny proti ČR. Jinak Martina taky chtělo původně kočár kombinovaný s autosedačkou (přijedeš před obchod, vyndáš z auta, nacvakneš na podvozek a jedeš), ale příroda to vymyslela jinak :cool:

Z bazaru bych nechtěl, nevíš, jak hodně má zničený podvozek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K polemice nový/bazarový: ačkoliv bych se bazarovému nebránil, koupili jsme nový. Kupovali jsme spíše levný s tím, že jakmile to bude možné, koupíme \"golfky\". Takže to, kolik to má funkcí (na dvoj, troj, ajánevímkolika kombinace moc nevěřím) nehraje příliš velkou roli. Vejde se nám do auta (a to je co říct;)), sedačku máme zvlášť.

Tenhle kočárek neznám, nicméně při rozhlédnutí se po internetu na něj lze najít reference převážně kladné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš mít chvilku, podívej se na www.mimibazar.cz - tam se nechá sehnat ledasco. Já tam občas nakupuji hračky. Pro oblečení si jezdíme pro nové do velkoobchodu v Polsku (máme to asi 50km).

A až budeš mít vyřešený kočár, tak já Ti ještě doporučuji \"Monitor dechu\". Ale ne Nanny, ale BabySenze II (ten je sice dražší, ale má dvě desky, což oceníš později, když se převalují v postýlce). Není nad to, že se v noci vzbudíš a jen v polospánku jedním okem mrkneš na LEDku, která bliká a víš, že vše je v pořádku. Klidně takový monitor můžeš koupit starší na internetu (cca 1.500,--)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji zajet na kukandu na Černý Most - roh ulice Maňákova a Brixova, AAA bazar kočárků. Mají jak nové tak i zajeté(pužíté, skoro jako nové). Za velmi dobré ceny. Typ je od několika spok. maminek. Jinak tam jsou další 3 dětské obchody BABYSTAR, BABYPARK, CHICCO a pěkně u sebe, je to na té samé straně jako Makro.

[upravil dne 4/9/06 Tazman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O kočárku nic nevím, ale pokud bys chtěl novou dřevěnou postýlku přímo od výrobce (kamaráda), samozřejmě za cenu výrobce a ne 3-násobnou jako v obchodě tak přidávám odkaz na jeho stránky : http://www.truhlarstvijankovsky.cz/postylky.html. Jezdí s výrobky přes Prahu, není problém domluvit se na dovozu. Josef

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

levný, lehoučký, teplý hluboký kočár a potom rovnou větší golfky, kde se dá i spát.

Souhlas, lehký - schodů je všude plno, raději větší - mimino narvaný do oteplovaček, deky a fusaku řádně naroste, ležet by mělo na rovným.

Není nad to si nechat poradit jaký pořídit stroj pro potomka od chlapů.:D:D:D:super

Uvidíš, jak bude po první zimě prosolený (kočár samozřejmě) až vás někdo \"nahodí\" břečkou.

[upravil dne 4/9/06 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

Není nad to si nechat poradit jaký pořídit stroj pro potomka od chlapů.:D:D:D:super

Uvidíš, jak bude po první zimě prosolený (kočár samozřejmě) až vás někdo \"nahodí\" břečkou.

[upravil dne 4/9/06 Bohumil]

A co jako právě dělám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kocarek jsme s manzelkou koupili za 500 kc, jednalo se o typ stary 8 let, tj lepsi kvalita (proste se mi ho nepodarilo prevratit), byla to trojkombinace, kocarek sme pouzivali cca 7 nebo 8 mesicu, pak byl zbytecny, sedacku do auta sme meli zvlast (takove to vajicko), mame ho ve sklepe cekajic na dalsi dite ;))

myslim si ze investice do noveho kocaru je opravdu zbytecna, to ty penize pouziji jinak, ale kdo chce kam pomozme mu tam

pokud mate pristup do polska, tak tam toho je docela habakuk, staci si jen vybrat, odzkouset, ceny jsou polovicni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otjo

O kočárku nic nevím, ale pokud bys chtěl novou dřevěnou postýlku přímo od výrobce (kamaráda), samozřejmě za cenu výrobce a ne 3-násobnou jako v obchodě tak přidávám odkaz na jeho stránky : http://www.truhlarstvijankovsky.cz/postylky.html. Jezdí s výrobky přes Prahu, není problém domluvit se na dovozu. Josef

hehe takovou mame, ale uz jsem ji musel slepit chemoprenem, protoze kdyz se dite postavi do rohu a zacne s postylkou trast, tak to porste ta postylka nevydrzi (zelezna konstrukce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...