Sign in to follow this  
Followers 0
Dundee

Snímač (čidlo) otáček

8 posts in this topic

Ahoj všichni, zkoušel jsem hledat, ale nepodařilo se mi noc najít, proto se pám:

Kdo ví, na kterym místě se schovává čidlo nebo snímač otáček u 1.9TD?

Poslední dobou mi strašně blbne otáčkoměr- zničehonic spadne třeba z 2000 na nulu, chvíli tam chrní a pak zase vyskočí zpátky na 2000. Je jedno, kolik otáček motor má, dělá to i na volnoběh, teplota motoru je mu taky ukradená (teplej/studenej), blbne, kdy se mu zachce.:grr

Moc díky všem...

Na setrváku - tzn. seshora na převodovce, nebo zezadu seshora na motoru, vždy u dělící roviny motor-převodovka, tak aby dosáhlo na setrvák. Pravděpodobně tam budou obě ty čidla, jedno je servisní.

Měl jsem stejný problém s otáčkoměrem, dělal si co chtěl.

Nejdřív servis - vyčištění a prý to bude dobrý (500Kč), nebylo po cca 100 km to samý. Myslel jsem, že to může dělat olej, který mi vzadu trochu uniká. Sám sem čidlo vyčistil a zase blblo. Potom už nasraný sem koupil na vrakovišti čidlo za 300Kč následovala výměna a nyní bez problémů. Když jem se díval na ty dvě čidla, moje bylo takový ošoupaný možná někdo dal čidlo moc k setrváku.

Já se v tom tak moc nevyznám, takže nemohli by jste mi trochu upřesnit kde to čidlo mám hledat. U setrváku sem se dozvěděl ale kde je ten setrvák... :mad::myslim:)

Mám s tím taky problém. Nevíte kolik může stát nový čidlo?

Nepodařilo se mi to nikde najít.

Původně zaslal: Hanys55

Já se v tom tak moc nevyznám, takže nemohli by jste mi trochu upřesnit kde to čidlo mám hledat. U setrváku sem se dozvěděl ale kde je ten setrvák... :mad::myslim:)

Snad to podle toho nákresu bude k pochopení. Setrvák není normálně vidět. Stoupni si k motoru z boku od strany řidiče, vyndej baterku a uvidíš motor a zárověň k němu přichycenou převodovku, je tam celkem znatelný předěl. Čidlo je umístěno z motorové strany kousek od dosedací plochy s převodovkou. Jen mě nepeskujte za to, že je to nákres motoru VW a třeba za to, že tomu není moc rozumět, přici jen, blíží se konec týdne:mad::aut

[upravil dne 1.11.07 Supersonic]

post-0-14109596884452_thumb.jpg

odemě kritku neuvidíš, jsem rád za každou radu, aspoň jsem o zase o něco chytřejší

hned zítra se tam kouknu a zjistím co a jak;)