Pavol

nefunkcnost ventilatora

4 posts in this topic

moze mi niekto poradit preco mi nejde vobec ventilator na 406 digitalna klima i ked na displey ukazuje

nejspis spaleny vykonovy tranzistor na tele ventilatoru, popr. spaleny motor ventilatoru, zkus zmerit zda jde na konektor vetraku napeti, pokud ano, zkus sehnat na vrakovisti stejny typ ze stejneho auta se stejnou klimatizaci a vyzkouset zda funguje a pak ho rovnou koupit, nebo eventuelne hledat chybu v tom starem a pokusit se to opravit ( pokud by to byl jen ten tranzistor, neni oprava draha, da se sehnat nahradni soucastka, oznaceni se da najit tady v historii na foru, pokud motor, tak musis koupit jinej vetrak )

Dneska se mi nejspis podarilo odpalit vykonove ovladani ventilatoru u 406 s digitalni klimou.Muzete mi nekdo poradit kde je umisteny ten tranzistor nebo co bych mohl mit jeste v haji.Ventilator se toci kdyz mu pripojim napeti ale z klimatizace se ani nehne.Pouze pri zapnuti klicku se trosku pohne jako by dostal kratky impuls.Stalo se mi to pri cisteni klimatizace.Dostala se mi tam voda.Prosim o pomoc v tomto pocasi e bez ventilatoru jezdit neda:(

[upravil dne 28.10.06 Zipík]

no ten tranzistor je umisten primo na telese ventilatoru, takova stribrna ovalna vec, zkus si dat vyhledat slovo Motorola a najdes starsi clanky kde jsou uvedeny mozne nahrady toho tranzistoru