Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nacionalismus


TiborTeam

Recommended Posts

Na jednu stranu se tomu směju ... na druhou jim nezávidím, spíš se začínám obávat nejhoršího.

A vůbec, když se mě to dotýká osobně.

Na Slovensku maďarsky mluvící končí v nemocnici a u nás poslouchám denně na Impulsu kurz Maďarštiny.

Měl bych se začít bát jezdit za rodiči. Vyrůstal jsem v maďarském prostředí, je to můj druhý rodný jazyk.

Určitě to je největší menšina ale tady taky nemlátímě Poláky.

Ještě že máme Peugeot Club který sdružuje všechny, nezávisle jestli je bulhar nebo němec ;)

Asi budu muset vymazat adresu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vies co? Ja som Slovak, byvam blizsko pri Ukrajine, a zije tu vela Ukrajincov,Rusinov... a teiz ich nemlatime. Ale vyskusaj ist dakde na \"madare\" tak sa tam po slovensky nedorozumies. kazdy ti povie nemtudom. A potom sa cuduj preco je to tak. NIkto si nevsima ze niekolko sto rokov nas Madari utlacali, nemali sme svoje prava...A teraz ked sa objavilo to video co horela madarska vlajka, zbita Madarka v Nitre... tak sa maju ist Madari pos*at. Ale toto na madarskom stadione: \"Slota musi zomriet\", zato problem nemaju, Kazdi teraz kritizuje Slovakov ze neznasaju Madarov.ALe mas pravdu je to tragi-komicke, ze sa ludia v 21. storoci takto medzi sebou spravaju.Kazdy jeden z nas je len clovek a nemozeme za to jakej je narodnosti, farby....Mali by sme medzi ludmi vychadzat dobre, ale ako vidis je tu par jednotlivcov, ktori sa snazia nicit dobre ludske vztahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim, nevim...

Jsem na pul Slovak, studoval jsem jako Cech v Nitre a se mnou tam bylo i spousta Slovenskych Madaru i Rusinu.. Bylo zajimave poslouchat Cecha nebo Moravaka, jak se mezi sebou chadaji kdo vic \"przni\" Cestinu a pak poslouchat Slovaky jak mezi sebou hovori, kazdy s primesi sveho mensinoveho nareci...

Procestoval sem dost ze Slovenska - a nemel sem problem se domluvit ani Cesky ani Slovensky... ze by vsichni Madari zapomeli za tech par let Slovensky?? Copak neskladaji zkousky ze Slovenskeho jazyka?

Byl jsem tam nekdy kolem roku 1992 a v te dobe se tam resilo jak rozdelit Ceskoslovensko... zajimave, ze jak Slovaci tak Madari i Rusini se tesili na Samostatny stat - jak nam to \"Cehunum\" ukazi.. Kde jsou ty reci, ze vytvori Sloveske svycarsko??

[upravil dne 29/8/2006 Sepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ked uz politizujeme, tak aj ja prihodim. Za poslednych 8 rokov, kedy boli Madari v koalicii sa ziadne protimadarske akty neobjavili. Madarska karta VZDY na Slovensku miesala nalady, tak ako dnes. Som presvedceny, ze toto vsetko je iba platena propaganda (nechcem hadat z ktorej strany) - ako utoky na Madarov na Slovensku, tak aj fasisticke vyroky v Madarsku na Slovensko. Kludne mozu pochadzat od jedneho zdroja - napriklad v zahranici.

Je fakt, ze sa Madari maju u nas oproti inym mensinam az prilis dobre - ale stale sa stazuju, aki su tu utlacani. Maju vlastnu madarsku univerzitu, juh Slovenska hovori na statnych uradoch po madarsky, v Slovenskych mestach si stavaju sochy svojich narodnych dejatelov. To ze tieto sochy su UHORSKI predstavitelia, ktori kruto presadzovali nasilnu madarizaciu obyvatelstva vtedajsieho Uhorska, komentovat nebudem. Ale ako vidite, biedne na tom nie su.

Mne, ani inym obycajnym ludom nevadia ako Madari, tak ani Ukrajinci, Rusini, Poliaci ani ine mensiny. To len urcite skupiny potrebuju vyvolavat napatie tam, kde neexistuje. Hovori o tom aj cin na madarskych stadionoch, kedy sa pubertaci vyhrazali smrtou slovenskemu ustavnemu cinitelovi, hovorili o Slovakoch ako o svojich otrokoch atd. Normalny clovek sa na to vyse...rie. A co spalena madarska vlajka na slovenskom stadione? Ale ved sa palila UHORSKA vlajka, to uz ale vsetci zabudli a halucinuje sa o madarskej...

Skoda reci, vsetkym tolerantnym ludom prajem pekny den :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sepp

Tak nevim, nevim...

Jsem na pul Slovak, studoval jsem jako Cech v Nitre a se mnou tam bylo i spousta Slovenskych Madaru i Rusinu.. Bylo zajimave poslouchat Cecha nebo Moravaka, jak se mezi sebou chadaji kdo vic \"przni\" Cestinu a pak poslouchat Slovaky jak mezi sebou hovori, kazdy s primesi sveho mensinoveho nareci...

Procestoval sem dost ze Slovenska - a nemel sem problem se domluvit ani Cesky ani Slovensky... ze by vsichni Madari zapomeli za tech par let Slovensky?? Copak neskladaji zkousky ze Slovenskeho jazyka?

Byl jsem tam nekdy kolem roku 1992 a v te dobe se tam resilo jak rozdelit Ceskoslovensko... zajimave, ze jak Slovaci tak Madari i Rusini se tesili na Samostatny stat - jak nam to \"Cehunum\" ukazi.. Kde jsou ty reci, ze vytvori Sloveske svycarsko??

[upravil dne 29/8/2006 Sepp]

Sepp, preco otvaras temu rozdelenia CSFR? Zaujmy boli predsa na oboch stranach. Nemame tu Svajciarsko, dobre to vies. Slovaci cele roky plakali, ako ich Cesi zdieraju - Cesi zasa roky plakali, ako na Slovakov doplacaju. Takze vacsine (aj ked referendum o rozdeleni nebolo) musi tento stav vyhovovat. :papa

[upravil dne 29.8.2006 berger]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tiez nemam nic proti MAdarom, Poliakom... ale je to smutne ked pridete kilometer za slovenesku hranicu a pytate sa madara na smer podla mapy a on vam nebude vediet rozumiet. JE to smutne ale v ostatnych krajinach su ochotnejsi ludia, ako tak na Ukrajine, v Polsku,Cechach...

Presne ako napisal TiborTeam:Ještě že máme Peugeot Club který sdružuje všechny,...

Tu sa rozdieli nerobia, vsetkych nas tu spaja jedno. Este som sa tu nikdy nestretol s neochotou pomoct alebo s niecim podobnym. Taze:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: TiborTeam

To jsem tomu zase dal :D

Tak vyzvednu podstatu tématu :

Ještě že máme Peugeot Club který sdružuje všechny,...

PS. Nechcete někdo tuning termostat ? :D

Uz som sa chcel zapojit do diskusie o nationalizme, ale teraz....

....je to super, ze mame PC!!! Len tak dalej, a ked budu prasulle, tak sa stanem aj riadnym clenom s kartou PC :super:roker:aut

:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a tady v cechach delaj nackove nejradeji u Mestske policie takze muzou zmydlit koho chtej kdy chtej a jeste jim za to podekujou este ze dostali ty vetsi pravomoce to se mi ulevilo:grr:grr:grr:potlesk

[upravil dne 29.8.2006 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...