Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stan


Ladis

Recommended Posts

Nazdárek. Jezdí někdo z vás, či známých stanovat?

Rád bych nějaké reference na dobrý stan (počítám 4 osoby). Prozatím mám velikou důvěru i dobré reference na italskou značku Ferrino.

Minulý týden strávených v Julských Alpách pod stanem, kdy 8 nocí prošelo jsem se rozhodl pořídit nějaký lepší stan ...

Díky za reference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch značek je víc, a žádná není levná :)

Pro 4, to je skoro hangár, ne? Pro 2 bych věděl, model psaný pro 2-3 (tzn. pro 2 v poho, pro 3 nouzovka), ale pro 4 tedy tucha nemám... Pro 2 máme vyzkoušený jeden model od Pinguina, jako několik let starý bez problémů přestál dvoudenní liják, kroupy a hodně silný vítr, který jinak lámal větve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Husky, Colemann, já jsem teď kupoval Pinguin Campus3 jak zmiňuje tuhle značku oddie, je to pro 3-4 lidi s velkou předsíní, ale zatím jsem v něm nezažil pořádný slejvák. Ale kamarád ho má taky a byli na vodě a pár dní jim tam pršelo a stan vydržel v pohodě. Jinak ti můžu doporučit stránky http://www.holan.cz,mají velký výběr a slušný ceny. Mimochodem každý rok pořádají v Praze prodejní výstavů stanů a příslušenství kde si můžeš vše vyzkoušet,stany tam mají postavený. Já tam právě koupil svůj stan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Nazdárek. Jezdí někdo z vás, či známých stanovat?

Rád bych nějaké reference na dobrý stan (počítám 4 osoby). Prozatím mám velikou důvěru i dobré reference na italskou značku Ferrino.

Minulý týden strávených v Julských Alpách pod stanem, kdy 8 nocí prošelo jsem se rozhodl pořídit nějaký lepší stan ...

Díky za reference.

Kamarád si nechává šít stany v číně (jako skoro všichni)

měli sme jich od něj dost a good

http://www.absport.cz/samonosne_stany.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Husky, Colemann, já jsem teď kupoval Pinguin Campus3 jak zmiňuje tuhle značku oddie, je to pro 3-4 lidi s velkou předsíní, ale zatím jsem v něm nezažil pořádný slejvák. Ale kamarád ho má taky a byli na vodě a pár dní jim tam pršelo a stan vydržel v pohodě. Jinak ti můžu doporučit stránky http://www.holan.cz,mají velký výběr a slušný ceny. Mimochodem každý rok pořádají v Praze prodejní výstavů stanů a příslušenství kde si můžeš vše vyzkoušet,stany tam mají postavený. Já tam právě koupil svůj stan.

Akorát letošní výstava stanů už byla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf, Colleman, Pinguin, Hannah ....

Guláš přetrvává, vybere asi drahá polovička podle barvy ;)

Spolukempové měly Husky a ten se bohužel nezdál že by to běsnění přežil. Protekl docela rychle (že by starý a špatně ošetřovaný model?).

Jináč co jsem si všiml, tak zmiňované značky obstály bez větší úhony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i mezi jednotlivými modely téže značky jsou dost rozdíly, takže jen podle značky bych to nebral. Orientačně - solidní stan pro 2-3 stojí normálně cca 5tis, takže pokud někde hypermarketu stojí patnáct stovek, asi je něco špatně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No no zalezi na co takovej stan chces a jak ho budes pouzivat. Stan pro 4 lidi to uz je vazne dost extrem.

Pokud to ma byt na normalni stanovani nekde u rybnika, nebo v kempu, tak pohoda a vybiral bych podle parametru. Osobne bych sel kvuli penezum asi do Jurka nebo pinguina, mam odpor k znace Hannah tej bych se vyhnul. Pokud nemas problem s penezi tak pak colleman nebo napr msr.

Kazdopadne na chozeni do hor to asi nemas, protoze pokud ano tak takovej stan pro 4 osoby bude vazit kolem 8-15kg coz uz je docela darda.

Pokud by ty 4 osoby meli bejt 2 rodice a dve deti k rybniku ci do kempu pod horama tak bych doporucil napr. coleman-bispace-400

pokudneco do hor tak je to obvykle stejne spis na nouzovku takze bych sel do neceho co se tvari expedicne napr jurek atak 3, ale rovnou rikam ze bych s necim takovym v horach nerad zaril poradnou burinu a protrhlej stan kdyz jsi v noci utahanej a snezi ti do ksichtu obvykle neznamena nic dobryho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už několik let Campingaz a zatím spokojenost.

Myslím, že značka je celkem vedlejší. Hlavně koupit dvouplášťový (žádné super-hyper market shity jednoplášťáky). A konstrukci podle toho kam se jezdí a pro kolik lidí. Pokud do hor, tak radějí kopuli (tzv. mikádo) - kvůli odolnosti větru, apod. Pokud má předsíň je to lepší - nemusíš spát s batohy, mokrými věcmi a smradlavými botami. Taky počítat zda ho nosíš na zádech, nebo se jezdí autem. Je super mít obrovský stan, ale tahat na zádech 9 kg nebo 4 kg (krom ostatních věcí) je sakra rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...