Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Diesel, spotreba a cesta do HR


skupko

Recommended Posts

Dnes rano som si konecne vypocital spotrebu, ktora mi vysla na ceste KE-BA-Biograd(HR) a spat...

Celkovo 2455 km (uz aj s pobehovanim po KE)

Tankoval som 20l po prvom prichode do BA, 56l v Zahrebe cestou spat a dnes 60l v KE...prve s posledne bolo po hrdlo...total full

Dokopy spotreba 136 litrov

136/24,55 = 5,54 l/100km

....a pre podozrievavych....vobec som nesiel na spotebu!!! cestu KE-BA som v oboch smeroch tam aj spat vzdy urobil za 4,5 hodiny!

cestou tam sme isli po okreskach madarsko som vzdy tlacil nad 100, niekedy na rovnom useku som siel aj 140...

v HR po okreskach to bolo horsie, kde jedna dedina koncila, dalsia zacinala, ale dalej na juhu uz boli rozsiahle neobyvane oblasti s rovnymi usekmi, kde som si to mohol sinut...kazdemu vsak odporucam pouzit dialnicu.

cestou spat to bola dialnica z Benkovaca do Zahrebu ... to som siel vkuse 130-150 a 7km sme isli v kolone 1 hodinu...

a vid aj thread s info o mojom nahanani sa s Feldou

....niet co dodat s takouto spotrebou aj okolo sveta :D

:D:D:D

Moja mila 405-tka DAKUJEM TI! :potlesk:potlesk:potlesk

:aut:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Pěkná spotřeba, já mám poslední dobou spotřebu (1.9TD) 6,1-6,3l/100km. Jezdím celkem krátké trasy a poslední dobou dost i po Práglu.

Mno v meste mi to urobi tych 6-6,5 leto/zima...predsalen mesto...

Ale ked to porovnam so starym favoritom, ktory som mal pretym, tak som v siedmom nebi...:aut Favorit mi zral tych 7-8 litrov v lete no a v zime....kurna ani nehovorim :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je to s tím, co v průměru tankuji, docela srovnatelné.

1.6HDi, 80 kW

Normálně město/mimo město/D1 si to podle PP říká asi tak kolem 5l nafty/100km, což podle mýc měření odpovídá tak 5,2 l/100 km (níže to podměřuje, výše se to blíží realitě).

Ale až to někdo někdy někde budete chtít ukázat, tak 3,5 l dle PP někde na rovině mezi Prahou a Poděbrady není problém (když už to tam normálně jezdím dle PP za 3.0:-) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalVala

Panove priznejme si ze Peugeoty jsou co se tyce spotreby skvele :potlesk (hlavne HDI)

Letos jsem jel do HR spolu s Focusem a ten tankoval jak divy :D

A pry ze auto roku :P

P406 2.0 HDI

Oni taky VW TDi jsou good na spotřebu, kolegovi se povedla cesta přes půl republiky bez dálnice s Ochcávkou combi 66kW s průměrem 3,7l/100km :o Říkal, že jel podle předpisů jen v obcích, za cedulí to hned přišlápl na 100-120 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee: 3,7??? To je nějaký divný, ne ... to se mu to v půli cesty podělalo a zbytek ho táhli na laně, ne?:D

Jinak k tématu: už jsem to někde úsal, takže CTRL+C --> CTRL+V

Já když jezdil do Hrvatska, tak jsem tankoval vždy ve slovinsku u OMV - vloni to vycházelo na vva 34 Kč, když u nás byla cena kolem 32? Jinak spotřeba ke Splitu a zpět včetně výletů po okolí 5,8 ... takže spokojenost - kor oproti tomu, jak jsem to jezdíval (2x) s Ciroenem BX 1,4!!! a spotřeba 8-9 :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rybízek106

jen muzu zavistive koukat na ty vase cisla...ja se svym prckem jeszdim tak za 7-8 litru,nekdy mozna i vic...ale je pravda,ze se nijak neomezuju a trochu tomu slapu na krk...:)

Já mu taky šlapu po krku ... skoro pořád plnej:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Oni taky VW TDi jsou good na spotřebu, kolegovi se povedla cesta přes půl republiky bez dálnice s Ochcávkou combi 66kW s průměrem 3,7l/100km :o Říkal, že jel podle předpisů jen v obcích, za cedulí to hned přišlápl na 100-120 km/h.

No jo na spotrebu treba vediet jazdit....treba sa zzit s autikom, aby si vedel, kedy a kolko pridat, ake su jeho moznosti...

Ta spotreba 3.7 je podla mna realne dosiahnutelne minimum, alebo niekde blizko neho. Viem si na svojom afte predstavit priemernu spotrebu 4-4.5 l/100km, pokial by som siel na spotrebu...:papa

Vsetkym dieslakom gratulujem za dobry vyber... ;):potlesk:potlesk:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vis,skupko,ono je svezt se nebo se nechat povozit jezdit v tom pravidelne...reknu ti narovinu,par mesicu co byla bomba,po roce,porad fajn jezdeni,ale ted uz mi to skoro leze krkem,tahle mrnava zehlicka...brzdit pred kazdym vymolem,dirou,kanalem,to neni svezeni,ale otrocina...ale abych neprehanel,nekdy otrocim vic nez rad a pokud se najde krasnej kousek silnice,stoji to za to...i za tech 8 litru..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vis,skupko,ono je svezt se nebo se nechat povozit,nez jezdit v tom pravidelne...reknu ti narovinu,par mesicu co byla bomba,po roce,porad fajn jezdeni,ale ted uz mi to skoro leze krkem,tahle mrnava zehlicka...brzdit pred kazdym vymolem,dirou,kanalem,to neni svezeni,ale otrocina...ale abych neprehanel,nekdy otrocim vic nez rad a pokud se najde krasnej kousek silnice,stoji to za to...i za tech 8 litru..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...