Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zase olej....


Driver

Recommended Posts

To harry: To ti teda dost závidím člověče :)) Pokud mě má mysl opět nemámí, máš měněná pouze gufera ventilů nebo i kroužky ? Kdybych měl tuto práci i s novými součástmi dílně platit, myslím že bych potřeboval tak 6000, takže jsem, zatím, zůstal u té varianty, koupit jednou do dvou měsíců dolejvačku za 280,-

Nějaký přechozí majitel tomu autu jistě pěkně nakládal, deb..

Jinak destičky jsou nové a kotouče v toleranci, to vybrování je markantní hlavně při nízkých otáčkách, když je motor v záběru, což ale dřív nedělalo, jakoby bylo něco uvolněného, ale čert aby se v tom vyznal :D

Taky mě poslední dobou zaráží, že po seřízení předstihu je startování jakoby v nepravidelném rytmu. Startér protočí motor palivo se na zlomek vteřiny vznítí jakoby ne ve všch válcích, pak nastane pauza a až potom se motor, se \"zaškobrtnutím\",rozběhne do svých norm. otáček. To vše trvá cca 1,5 s. a auto se přitom vždy ošklivě zatřese :)

Před tím seřízením jsem musel žhavit dvakrát zato teď vylekám každého druhého chodce super kopacím startovcím číslem. jsem zoufalýý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milo nesouhlasim s tebou. Když bude motor Ok (gumičky ventilů apod.) tak by spotřeba oleje měla být minimální např. já jsem najel 6500km a ještě jsem nedolejval a mám tam 10W-40Shell. Jestliže motor běhá delší dobu na minerál (je hustší, má jinou viskozitu) a ty tam šoupneš 10W-40(řidší) tak není divu, že se olej začne strácet ale 1L/1000km to je opravdu moc (asi gumičky). Tuto změnu můžeš udělat u auta které má max 30-40 tis. km ale ne u auta se 130000km. To je můj názor a zkušenost z 309 Gti. Ve zkratce čím více km tím větší vůle v motoru a je třeba hustějšího oleje a je-li řidší dělá to čoudíky.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Filip: měnili mi gufera,kroužky,řemen,napínací kladku,několik těsnění.Kontrolovali jak jsou vychozené válce,ojniční i klikové ložiska a ty byly úplně v pohodě.Z motoru jenom ty kroužky byly o ničem.Gufera se měnily preventívně.Všechno seřídili a po několika stech kilometrech je obrovský rozdíl.Oprava toho motoru stála cca 9500.- litru a jsem spokojen...akorát,že jde z domu.Jdu do poněkud novějšího auta :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Tomas1: muzes se mnou nesouhlasit ale je to tak. Mozna jsi to jenom spatne pochopil proto to napisu jeste jednou: Byla to Felda koupil jsem ji zanovni 1 rok starou a mela na tachometru 32000 km, podle puvodniho majitele tam byl olej Castrol 15W-40. Spotreba oleje byla cca 0,5l/1000 km. Kdyz jsem provadel v 45000 km dalsi vymenu tak jsem tam nalil Shell 10W-40 a od te doby spotreba oleje klesla na 0,3ĺ/ na 10 tis. km takze skoro zadna motor behal lehceji a kultivovaneji.

Vyrobce Skoda v manualu udava moznou spotrebu oleje az 1l/1000 km !!!

Dalsi auta meli najeto cca 100 tis. km a zamena za lepsi olej 10w jim take prospela. Kdyz jsem Audi 80 s motorem 1,8 prodavali mela najeto neco pres 190000 km a motor slapal jako hodinky olej nezral a nekouril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda panove, tedka sem cetl diskuzi a tohle me zarazilo... nevim, ale asi mam stesti na 1.8TD motory....

mame v rodine (svagr) citroena bx s 1,8TD, lijem do nej mineral od parama (super trysk, 15w-40,cca 65-85 kc za litr) menime ho cca 15-20 tis km (nejde tachometr) a motor ma najeto neco k 300tkm... a jezdi bajecne a nekouri...

ja mam u 405ky najeto podle tacho asi 150 tkm (ale asi ma spis pres 200), liju tam 10w-40 - vetsinou havoline nebo neco neco podobnyho, cca max. 120 kc za litr, a dolejvam cca pul litru oleje na 5 tis km a to jen diky tomu, ze mam u bloku motoru diru u hadice nalejvani oleje.....

jo a asi reknete, ze sem prase, ale menim olej a filtr furt po 15tkm.... a zas tak cernej neni :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...