Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406


Brandy

Recommended Posts

Ahoj, zdravim vsechny. Uvazuju o koupi Peugeota 406 s benzinovou 1,8 asi tak z roku 97 (plus, minus). Predne by me zajimalo, jak na tom je tohle auto s korozi v tomhle veku. Ma to pozinkovanou karoserii? Dalsi vec je, jestli neni na takhle relativne tezky auto 1,8 malo. Nejsem zadnej zavodnik, ale neco zase moc linyho bych taky nechtel. No a samozrejme na co si specialne u Peugeota dat pri koupi nejvetsi pozor. Predem diky moc za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Nerezne, nerezne a nerezne. Kamarád se mi snažil na deset let starý 406 najít rez a hrozně se divil, že nic nenašel :D

Jestli by jsi měl zájem, tak prodávám 406-ku 1.9TD z roku 1996 za 100.000

Dik, ale ja bych radsi tu 1,8 benzin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.8 16V 96 už 4 roky a jsem spokojen. Občas rád jezdím rychleji (žádnej závod) a mě ten motor vyhovuje. Někdo může říct že to je slabota, podle mne možná tak pro break, ale sedan je v pohodě (samozřejmě 16V, 8V už nic moc). Když bude v LPG je to lepší, ale pokud není nádrž na LPG místo rezervy tak si nějaký to místo v kufru sežere.

Auto absolutně bez koroze. Možná trochu na podvozku, ale nic hroznýho. Jediný čím všechny 406ky trpí je podvozek. Tyčky stabilizátoru apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jaris

Ahoj, přesně jak píšou. Nerezne je pohodlné a ve vnitř prostorné. Jediný nešvar je zadní náprava. Stab. tyčky a silenbloky. Mám ho rok a jediný co jsem měnil je tohle. Mám 2.1 TD.

Kolik to tak vydrzi najet kilometru nez je to potreba vymenit (jezdim celkem dost po rozbitych prazskych ulicich)? A kolik stoji ty tycky a silenbloky? Zvladnu to pripadne vymenit sam nebo je na to potreba nejaky specialni naradi nebo pripravek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Jeste dalsi otazecka. Jak jsou na tom motory 1,8 16V s zivotnosti? S kolika najetejma kilometrama muzu jeste koupit a kolik uz je moc? A co olej? Nezere? Zajima me jen ta 1,8. Diky.

Jooo moje olej žrala… cca 0,15 l na 1000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem 3 roky tenhle motor v sedanu (r.v. 96) a vrele doporucim. Olej moc nezere (asi pul litru na 10 tkm), akorat se asi 2x menily tycky stabilizatoru a silentbloky. Jinak vubec nic :). Nerezne :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Pozor na to aby nebylo bourane protoze potom uz rezne:(Jinak je to super auti.Akorat ta zadni naprava:nevim.Tak hodne zdaru pri koupi:)

Diky.:) A na kolik teda zhruba vyjde ta oprava zadni napravy? Zvladnu to sam nebo se s tim musi do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tycky jsem si menil sam, je na to potreba myslim 16 klic a nejake imbusaky nebo hvezdicky. mam doma ´jamu´ takze jsem si pod to v klidu vlezl. melo by to jit po sundani kola i bez jamy-jen je to otrava-je tam malo mista. Cena na celou napravu je cca 2000-2500kc. Jsou tam dve svisle a dve vodorovne. silembloky jsem jeste nemenil ale silemblok stoji max 800-nevim ktery se meni, je jich tam vic a tento je nejdrazsi. Kdyztak se na nahradni dily mrkni sam treba zde: http://obchod.autokelly.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Jeste dalsi otazecka. Jak jsou na tom motory 1,8 16V s zivotnosti? S kolika najetejma kilometrama muzu jeste koupit a kolik uz je moc? A co olej? Nezere? Zajima me jen ta 1,8. Diky.

Na tachac se ani nedivej, tam se nastavi cokoli.

Ten motor 1,8 muze klidne vydrzet az 400 t, pokud ho radne osetroval (olej, rozvodak).

Ale pocitej s tim, ze je to loterie.

Na otazku jestli tamten kus zere olej, zna odpoved jen prodavajici:aut.

[upravil dne 25.8.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Ale pocitej s tim, ze je to loterie.

Na otazku jestli tamten kus zere olej, zna odpoved jen prodavajici:aut.

[upravil dne 25.8.2006 P607Olda]

Toho jsem se bal. Ale s tim nic nenadelam, proste kupuju starsi auto. Prave proto me zajimalo, jestli tyhle motory maji sklon k vetsi spotrebe oleje.

A co jinak ta klimatizace? Je to u Peugeota poruchovy (uniky media apod.)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...