Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozdily motora


Guest pejo

Recommended Posts

No dobrá, už jsem to tu někde popisoval, ale pár základních věcí:

Vrtání 80 vs 83 - to dělá ten obsah 1769 vs 1905 - zdvih je stejný.

Vačka má jiné časování - na 1,9TD je shodná s 1,9D, kdežto 1,8TD má svojí (není shodná s ničím jiným).

Svody jsou stejné, IC je na 1,9TD o trochu užší, ale je to jen kvůli umístění filtru nafty na tělesu termostatu (IC z 1,8TD by se tam nevešel). Nicméně celé těleso termostatu je mezi oběma modely záměnné, takže se dá libovolně přendavat.

Čerpadla jsou jiná, nicméně předpokládám, že by to při záměně jezdilo. To by věděl čerpadlář, jaké jsou rozdíly v charakteristikách. Rozdíly jsou ale ve vstřikovacích tlacích - Bosch 1,8TD má otevírací tlak vstřikovačů 15MPa, Bosch pro 1,9TD má 17,5MPa. Lucas má myslím pro obě varianty 13, ale za to neručím, to si raděj ověřte.

Jinak vnitřky jsou většinou nezáměnné, co konkrétně si ovětře v katalogu orig. ND podle čísel. Vnější věci jako ten termostat, držáky altíku a podobné nesmysly jsou většinou záměnné.

Jinak na 1,9TD se dává ta pitomá tažná spojka, tak při záměně pozor, já bych asi na něj dal spojku s 1,8TD, který má klasickou, ale vyzkoušené to nemám! Jinak převodovka pro 1,9TD, mimo to že má jinou vypínací páku (jde přehodit), tak má taky kratší díru pro levou poloosu.

Toť asi vše, na co jsem si narychlo vzpomněl, kdyžtak někdo doplní, nebo si třeba ještě na něco vzpomenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...