Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr,palivoměr,cyklovač stěračů


Robert34

Recommended Posts

Ahoj ve spolek,nesetkal se někdo se závadou,která mě trápí delší dobu? Jde o závadu otáčkoměru,palivoměru a cyklovače stěračů... Štouralo se v tom spousta mechaniků a závěr žádnej. Nespraveno. Jde to vše občas. Třeba se s tim někdo setkal.Díky za odpověd. Není tady někdo z Vysočiny..:roker

[upravil dne 8.9.06 Robert34]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndej přístrojovku a pročisti konektory (jsou tuším dva), problémy s náhonem bys mít neměl, protože už by jsi měl mít elektronickej tachometr. Ještě mi napadá k tomu otáčkoměru: měj na paměti, že signál k otáčkoměru pochází řídicí jednotky EGR. Takže zkus okouknout ještě konektor na ní. Ale myslím, že problém bude na přístrojovce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otáčkoměr i palivoměr jsou napájeny z pojistky č. 23. Z té jsou napájeny (kromě jiného, couvačky, senzory hladin apod.) v přístrojovce i kontrolky ruční brzdy a kontrolka hladiny oleje v motoru (ta červená, co ráda bliká). Pokud toto (kontrolka ručky) jde v okamžiku nefunkce, tak víš, že v obvodu pojistky to není. Napájení do přístrojovky jde pravým konektorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož zdarec,zkoušel jsem všechny možnosti,ale pořád nic... Byl jsem i na vrakáči a zkoušel jsem prohodit palubku,ale tou to asi nebude. Napájení od pojistky je taky ok. Mám za to,že bude zakopanej pes v té řídící jednotce,ale tu na vrakáči neměl. Otáčkoměr,mě tak moc netankuje,ale palivoměr a cyklovač mě štve.... Jináč díky. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Robert34

Tož zdarec,zkoušel jsem všechny možnosti,ale pořád nic... Byl jsem i na vrakáči a zkoušel jsem prohodit palubku,ale tou to asi nebude. Napájení od pojistky je taky ok. Mám za to,že bude zakopanej pes v té řídící jednotce,ale tu na vrakáči neměl. Otáčkoměr,mě tak moc netankuje,ale palivoměr a cyklovač mě štve.... Jináč díky. :roker

Kdybys někdy měl cestu do Opavy, tak ti můžu otestovat palivoměr i cyklovač. Mám oba náhradní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dante_HK_CZ

Ahoj všem,

závada s otáčkoměrem u 2.1 je způsobená ŘJ. Někdy mi otáčkoměr naskočil a pak šel třeba i 200km ale jak nenaběhl tak už jsem věděl, že pojedu bez něj. Po výměně ŘJ vše OK. Zkuste vrakáč,ale nutno odzkoušet na místě.:papa

ŘJ čeho?? EGR-u??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Dante_HK_CZ

Ahoj všem,

závada s otáčkoměrem u 2.1 je způsobená ŘJ. Někdy mi otáčkoměr naskočil a pak šel třeba i 200km ale jak nenaběhl tak už jsem věděl, že pojedu bez něj. Po výměně ŘJ vše OK. Zkuste vrakáč,ale nutno odzkoušet na místě.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: davmed

Zdar všichni, mám jen takovej dotázek, když zapnete klíček zapalování,je slyšet slabý bzučení z přístrojovky? (peugeot 2,1 Srdt) Já to auto koupil asi před 14dny tak teď jenom opravuju, ta elektrika je fakt hrozná. :aut

Nemáš tam náhodou klímu ? Pak by to byl motorek teploměru. Je nad zámkem odkládačky před spolujezdcem, je tam mřížka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: davmed

Zdar všichni, mám jen takovej dotázek, když zapnete klíček zapalování,je slyšet slabý bzučení z přístrojovky? (peugeot 2,1 Srdt) Já to auto koupil asi před 14dny tak teď jenom opravuju, ta elektrika je fakt hrozná. :aut

To je 405tka???

[upravil dne 9/9/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...