Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

solenoid 2.1.TD 12 V


jma

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Jistě, že se to dá bez demontáže čerpadla.Oba solenoidy jsou

uchyceny čtyřmi šrouby torx.S horním ,kterej je hned pod plastovým deklíkem není problem. S bočním /stop ventil/ je to složitější.Musí ven hadice sání,celej nasávací segment co je nad víkem ventilu,všecky čtyři vysokotlaký trubky, a i potom tam je místa poskrovnu.Po vyndání trubek se dá dolu boční plastový kryt čerpadla.Drží jen na jednom šroubku, kterej je pod plastovou plombou / zavrtat do ní samořezku a pak ji vytáhnout /. Pak už jen ty 4 šrouby a solenoid se uvolní i s elektrikou. Je dost dobře možný , že ti odešla membranka pístku , kterej zavírá naftu. V nouzi nejvyšší

je možné místo ní nalepit O-kroužek patřičného rozměru a to sekundovým lepidlem /Patex/ tak aby dosedací plocha kroužku

zustala čistá.

Zkusím přidat nějakej obrázek....

post-0-1410959484344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bagr: jo jo vyčerpávající odpověď!:super Také jsem se sháněl po infu, proč mi auto ještě chvíli po vypnutí klíčku umírá...

Volal jsem do delphidieselservis, kde mi řekli, že to může být stop ventilem (cca 1000 Kč) nebo sol. ventilama (7 000Kč), prý většinou zachrání situaci stop ventil. Tak jsem si ho objednal, že si vymění a doufám, že bude stačit ten ventil...ten obrázek se moc hodí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Jo čerpadlo je lepší sehnat to samé!!! Poud bys chtěl měnit Lucas za Bosh čerpadlo, musíš dát i Bosh vstřiky a trubky což tě vyjde min. na dalších 5 000 Kč. Jiné čerpadlo Lucas se dá sehnat od 10 - 15 000 Kč, ale samo, že opět jetý bez záruky - hůř se shání, je jich málo i na vrakáčích po celé ČR! - ale dá se!:)

Ale pokud máš problém pouze s vypnutím motoru, mělo by stačit přetěsnit chcípací ventil sadou gumiček, které stojí cca 500 Kč - pokud nepomůže těsnění, určitě pomůže vyměnit na tom tvém čerpadle celý elektro ventil...teď z hlavy nevím kolik stojí ale tuším něco mezi 2 - 5 000Kč - já vim velký rozmezí, alespoň trochu orientačně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...