Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tachometr 206


raddex

Recommended Posts

JAk dlouho máš to auto ? Otec koupil 206 , ze začátku pohoda cca po 2 měsících tomu začal blbnout tachometr , za jízdy najednou přestal jít pak zas naskočil , když vypadl tachec tak to ani nepočítalo km ... byl s tím i v peugeotu na diagnostice , nic nezjistili (zrovna to šlo) diagnostika žádnou chybu nehlásila , mám známý který dělaj do peugeotu tak se to tam odvezlo a bylo zjištěno že se někdo vrtal v palubce a že je chyba pravděpodobně v ní , s tímto zjištěním jel zpět do peugeotu tam si ho nechali na pozorování a opravdu nějaká sočástka vadná na přístrojové desce, navrhly mu opravu za 9000 nebo novou za 11000 , teď má novou a je to v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ja ted menil cidlo na prevodovce, pri vyssich teplotach a teplem motoru mi zacala padat raficka na nulu az nekdy prestala ukazovat definitivne, soucasne se prestaly nacitat kilometry. Zkousel jsem vymenit troje ruzne budiky, u vsech se to projevovalo stejne - diagnozu jsem tedy urcil jako spatne cidlo.To je umistene na vystupu z prevodovky, tam kde je do ni nasunuta prava poloosa. Cidel je vic druhu, napriklad jen u 406ky stareho modelu jsou dva typy, podle roku vyroby, cena u jednoho 4000 a u druheho 1000Kc ( nove u peugeot ) cena na vrakovisti 500Kc, vymena svepomoci doma cca 10minut, povoleni jednoho sroubu, vytazeni, nasunuti jineho cidla a utazeni sroubu

cidlo_tacho.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

a co nazacatek zkusit rozdelat ty budiky, cely to procistit a kontakty prostrikat kontaktolem?

cece, prave ta skutecnost, ze v momente kdy spadne nebo blbne rucicka rychlomeru blbne nebo nefunguje nacitani vzdalenosti ukazuje spis na chybu mimo budiky, tzn ze nejde do budiku signal od cidla a chyba je pak nejspis v tom cidle.

Cidlo samotne je otacejici se magnet a par elektronickych soucastek na desce plosnych spoju ( to vse zalite uvnitr toho plastu - takze neopravitelne ) Ale samozrejme za pokus stoji vyzkouset asi vse mozne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...