Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Číslo Občanky


Hadra

Recommended Posts

Je, jenom pokud máš známýho policajta. Myslím, že by to mohlo jít i v dajších státních sítích, ale zase na základě známostí a nelegálního jednání.

Oficiálně to podle mně nejde, aby ti tyto nformace předal a to i za poplatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle čísla občanky asi jedině státní úřady, ale tam by Ti to neměli dát. Policisté a zaměstnanci na pověřených obcích musí ke každému takovému dotazu uvést důvod - pochopitelně si může nějaký důvod vymyslet, ale pak mu hrozí průšvih, pokud na něj přijdou. Stačí, aby ta občanka byla někoho z politiků, rozvědky,... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rybízek106

Teda Bohumile,

nad tvym prispevkem jsem jen valil oci a nevericne kroutil hlavou...Hadra chce zjistit neci totoznost a odkud je podle cisla obcanky a ty mu poradis,ze si ho muze najit v telefonnim seznamu pokud zna jeho jmeno a bydliste...

:D

Teď jenom doufat že se nemenuje Petr Novák :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě, je náš systém v práci na dvě věci. Když dám člověku zboží \" na fakturu \", tak od něj potřebuju dle směrnic příjmení a číslo OP. V případě, že by ten člověk tu fakturu nezaplatil, tak máme iniciály. Což je teda ale úplně k ničemu, když na něj nepřijdeš. Já na to naštěstí přišel, protože přišla lopata, vzala si zboží za 3k na člověka s jménem X. ten mi volal, že tu lopatu nezná, a že fakturu háže do koše. ( vím, jsem blbec, měl jsem chtít objednávku ). Takže jsem pátral a zjistil, že jinej odběratel se taky jmenuje X a u něj ten člověk dělá. No nakonec to dobře dopadlo, ale teď už vím, že to číslo je naprosto zbytečný. Každopádně díky za rady a vysvětlení věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: graver

Člověče, máš pravdu - pokud podá trestní oznámení, stane se účastníkem řízení, tím získá právo nahlížet do spisu a tam už ta identita bude.

Trestný čin to ovšem není...

máš pravdu, trestný čin to není, ale i u přestupku může policajt v evidenci zjistit bydliště podle čísla OP. Má už důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro informaci jak to např. je...

Z pozice svého pracovního zařazení mám přístup do centrálního registru obyvatel. Samozřejmostí je logování pod unikátním loginem+heslem. U každého dotazu musím uvést důvod - tzn. v mém případě číslo řízení, které se dotazované osoby týká a které je samozřejmě zpětně dohledatelné, včetně všech pracovníků kteří na tom něco dělali. Minimální informace které pro dotaz potřebuji - jméno + příjmení a datum narození (min. rok).

A jedno upozornění - nikdo po mě žádné takovéto informace nechtějte. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Gotrek

Jen pro informaci jak to např. je...

Z pozice svého pracovního zařazení mám přístup do centrálního registru obyvatel. Samozřejmostí je logování pod unikátním loginem+heslem. U každého dotazu musím uvést důvod - tzn. v mém případě číslo řízení, které se dotazované osoby týká a které je samozřejmě zpětně dohledatelné, včetně všech pracovníků kteří na tom něco dělali. Minimální informace které pro dotaz potřebuji - jméno + příjmení a datum narození (min. rok).

A jedno upozornění - nikdo po mě žádné takovéto informace nechtějte. :bojim

Úplnou pravdu nemáš, totožnost lidí jde zjistit i podle menších kritérií. Též mám přístup k evidenci obyvatel a vozidel a tudíž vím, že abych si někoho našel, tak stačí vědět velmi málo, ale příjmení a přibližné stáří se hodí,jinak je to složitější. Jde například i naopak zjistit jen podle adresy všechny lidi zde hlášené. A jiné a jiné možnosti nám ten systém dává..... :D

Ale v čem musím plně souhlasit je vypisování důvodu dotazu-buď se píše nějaké určité jednací číslo a pak ta osoba musí mít něco společného s tím spisem a nebo se napíše jiný důvod, ale tento člověk musí být někde dohledatelný v nějakém záznamu. Prostě musí být důvod. Co se týče kontrol, tak ty chodí převážně z úřadu na ochranu osobních údajů a to buď namátkově (což je velká náhoda, vzhledem k počtu institucí, které toto provozují), ale spíše přijdou buď na udání či z důvodu žes zjišťoval osobu, která je určitým způsobem sledována (politik, chráněné osoby, sledované osoby....). A pokud zjistí pochybení či neoprávněnost dotazu, trest nemine, sankce bývají velmi citelné, hrozí vyhazov a i stíhání. To je asi k vysvětlení systému a možnosti zjišťování osobních údajů. :papa

[upravil dne 5/9/06 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...