Sign in to follow this  
Followers 0
pavex

zanasanie turba pri nizkych otackach?

7 posts in this topic

Na fore www.oleje.cz som narazil na jednu zaujimavost - VRAJ ak jazdite s Dieslom stale pri pri nizkych otackach 1500-2000 (setrici nafty) tak sa zanasa turbo.

Viete niekto k tomuto nieco dodat? Cim sa zanasa?

no pocuj vobec sa dako do toho nerozumiem ale uz asi mesiac jazdim na trosku malych otackach(1000-2000-setric nafty :D )a spozoroval som ze ked zacnem sem tam tocit auto teda aj turbo sa zapne ma to takty velmi divny zvuk ako by som to povedal ze az moc turbovo piskavy a robi to dokonca aj ked dobrzdujem do krizovatky tak sa tiez tak velmi piskavo zhasina to turbo takze mozno to bude mat nieco spolocne s tym zanasanim.... ale je to len moj laicky nazor :myslim tak ak viete niekto nieco viac o tomto napiste...

1. Turbo nezapina ani nevypina, nebot se toci STALE. Akorat dava vetsi nebo mensi tlak v zavislosti na otackach.

2. Kdyz motor dusis pri nizkych otackach(zalezi na konkretnim motoru, jak to RJ osefuje), tak spatne spaluje, tzn. saze zanasi kdeco vcetne turba.

co to je RJ??? no aj som si myslel ze sa nevypina ale v podstate mohlo by stacit sem tam poprehanat ten motor nie? aby sa tie nedokonale splodiny spalili?

Původně zaslal: kuboSE

no pocuj vobec sa dako do toho nerozumiem ale uz asi mesiac jazdim na trosku malych otackach(1000-2000-setric nafty :D )a spozoroval som ze ked zacnem sem tam tocit auto teda aj turbo sa zapne ma to takty velmi divny zvuk ako by som to povedal ze az moc turbovo piskavy a robi to dokonca aj ked dobrzdujem do krizovatky tak sa tiez tak velmi piskavo zhasina to turbo takze mozno to bude mat nieco spolocne s tym zanasanim.... ale je to len moj laicky nazor :myslim tak ak viete niekto nieco viac o tomto napiste...

me tohle dela taky..staci malinkata dirka ve vyfuku nekde vepredu :) nejde slyset ani chrochtani motoru, ale jen piskot turba...pekny zvuk, kdyz uz sme u toho