Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pekny faro na to ze je cesky


BobyD

Recommended Posts

Ten starej co vypadal jako Lotus se mě teda líbil víc,tenhle má takovej divnej předek a blatníky:( nevím jestli tady to je taky,nečet sem to,ale ten starej jde koupit jako stavebnice a postavit si to doma :) a měl i uplně jinej motor:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, s tím favoritem se dá udělat hodně. co jsem se o to zajímal, když jsem ho měl v Rapidu, tak to byly zázraky. Kždopádně na převodovku z Favorita není problém 1,6 felicia a nebo přes jinou přírubu třebas 1,8 Octavia. A auto 700kg těžký.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Přesně tak, s tím favoritem se dá udělat hodně. co jsem se o to zajímal, když jsem ho měl v Rapidu, tak to byly zázraky. Kždopádně na převodovku z Favorita není problém 1,6 felicia a nebo přes jinou přírubu třebas 1,8 Octavia. A auto 700kg těžký.....

právě že na favorit převodovku už problém 1,6ka z feliny je.Ale to by sis stejně moc nepomoh,je to těžkej motor a snad ještě starší než to fáčko:roll ale fáčko se upravit dá a to dost:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je docela zajímavý, hlavně s tím, že to papírově je fakt přestavěnej Favorit, ty předešlý modely byly jako idv stavba... S favoritím motorem se dá dělat dost, viz. www.motor-excel.cz, to jsou staré dobře osvědčené úpravy, a na tohle těch cca 68 kW víc než stačí. Holt, je to víc lidovka než ta předchozí stavebnice, jsem zvědavej, jestli po tom bude větší poptávka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyšší poptávka? Kór, když to má motor z fáva - myslim, že nebude... I když se s ním dají dělat psí kusy a bude docela v pohodě sehnat náhradní díly, myslím, že jen samotný fakt, že to, co stálo skoro půl míle je motorově favorit lidi dost odradí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Vyšší poptávka? Kór, když to má motor z fáva - myslim, že nebude... I když se s ním dají dělat psí kusy a bude docela v pohodě sehnat náhradní díly, myslím, že jen samotný fakt, že to, co stálo skoro půl míle je motorově favorit lidi dost odradí...

Já bych řekl, že naopak spíš bude, neb je to o hodně snáz dostupnější než ony předchozí verze, jak dílama, tak pracností (resp. nároky na technickou zdatnost), tak papírově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako stavebnice by to bylo super. Všechno si osahat a kdyžtak doupravovat i s motorem. Pokud je někdo movitější, tak jsem četl i o úpravách motoru s přidáním turba do 1,6 a psali, že není problém ho dát i do 1,3. Papírově Favorit, ale už tak minimálně o 90 kW. Snad tu úpravu někde najdu na netu a dám sem odkaz.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dřív když mě bylo 15 bugynu co se s níma normálně jezdí autokros.A co si ted vzpomínám tak tam taky byl motor favorit.Bylo tam snad změněný jen časování a upravený kanály,bylo to poměrně lehký a jelo to taky uplně neskutečně.Tak ona maximálka třeba bude jen těch 140,což je kolikrát na naše silnice moc,ale bude to mít jiný převody a jiný zrychlení:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony jako stavebnice byly už ty předchozí verze, jenže ta první byla pro motor ze Sierry, která tehdy byla docela ještě brko, takže nebyl úplně snadno řešitelný, a ta druhá pro motor 1,8T od VW, který taky není žádná trivka. Kdežto tohle je fakt jednoduché, jak verze s karbem tak i vstřikovaná, díly na repasi motoru za hubičku, úpravy velmi snadno dostupné a bohatě zdokumentované. A že to bude mít třeba \"jenom\" 68kW na tuhle váhu? O to tady vůbec nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...