Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

205 r. 91; 1,1


Vadim

Recommended Posts

Poraďte - nelze natočit. Pokud odpojím konektor na vstřikovacím bloku (při pohledu zepředu ten vpravo dole) motor naskočí a jde i do otáček, jen při přidání plynu má \"díru\". Co to je za konektor (4 vývody)? Na ukazateli vlevo nahoře svítí kontrolka (něco jako tlumič z něhož se kouří) - co signalizuje?

Díky!

Vadim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kontrolka znamena \"prehrati katalyzatoru\". Je to monovstrik, nebo ne? U 1.6l motoru monovstrik ten konektor byl bud od snimace polohy klapky, nebo of vahy vzduchu, uz si to nepamatuju. Zapomnel jsem to zapojit a pri razeni to melo \"diry\", na plyn to reagovalo jakoby se zpozdenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by Dydzej

Ta kontrolka znamena \"prehrati katalyzatoru\". Je to monovstrik, nebo ne? U 1.6l motoru monovstrik ten konektor byl bud od snimace polohy klapky, nebo of vahy vzduchu, uz si to nepamatuju. Zapomnel jsem to zapojit a pri razeni to melo \"diry\", na plyn to reagovalo jakoby se zpozdenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Originally posted by Vadim

Poraďte - nelze natočit. Pokud odpojím konektor na vstřikovacím bloku (při pohledu zepředu ten vpravo dole) motor naskočí a jde i do otáček, jen při přidání plynu má \"díru\". Co to je za konektor (4 vývody)? Na ukazateli vlevo nahoře svítí kontrolka (něco jako tlumič z něhož se kouří) - co signalizuje?

Díky!

Vadim

ahoj,

nedávno jsme koupili naprosto stejný ojetý model, dokonce pravděpodobně téměř se stejnými příznaky, kvůli čemuž jsme mu začali i přezdívat \"Chcípáček\". je to benzíňák 205, r.v. \'91, 1.1, katalyzátor - 1 bod. vstřikování. Při jízdě se občas rozsvěcovala ta kontrolka, občas svítila nepřetržitě a zpravidla z rána nebo při nezahřátém motoru, ale i během jízdy v nestřežených okamžicích začal Chcípáček kuckat, hopsat a často z toho i chudáček dočista chcípnul. Zjistili jsme docela brzo (hned druhý den po příjezdu z autobazaru HK), že je vytažená svorkovnice (u nás ale ta levá horní) z toho \"vstřikovacího bloku\", takže měl otáčky nastavený \"natvrdo\", aby to alespoň zahřátý jakž takž jezdilo... Když jsme ji tam s automechanikem vrátili, servomotorek vyjel na doraz škrtící klapku ven a už se nedalo ani nastartovat, natož udržet motor v chodu.

po několika pokusech (dá se to se zapnutým zapalováním zase prstem zasunout a pak vytáhnout tu svorkovnici a mělo by to zůstat v té poloze, ale pozor na přiskřípnutí prstíku! ;)) jsme zjistili, že půjde na 90% o vadný potenciometr škrtící klapky. poněkud amatérským způsobem jsme otestovali jiný potenciometr vypůjčením si z doveženého peugeotka od známého našeho známého (znáte to ne?) a hned bylo jasno (prý by se to takhle ale nemělo dělat; má se ta poloha při výměně potenciometru prý nějak přesně doštelovávat nějakou mašinou v servisu???).

během dvou týdnů jsem pak se strejdou mé ženy (;)) sehnal na vrakáči funkční kousek za 2000,- (nový je ale za cca 14.000,-?) a autíčko teď jede jak víno :D

akorát nevím, jak mu teď budeme říkat...

:cool:

PS: doufám, že budete mít taky docela štěstí v neštěstí s Vaší 205-kou, i když to bude možná nějaký jiný problém...

PPS: ta kontrolka se mi ale občas stejně rozsvítí... co může být špatně? na co dát pozor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by mArda

To luci: že máš červenou 205ku? A koupil jsi ji v Nové Pace :o)

Jinak doufám, že se potkáme na příštím srazu v Hradci, protože mám taky takové příznaky.

ne, myslím, že jsem zmínil, že jsme ji koupili v HK, ale červená je. to jo :)

co se týče srazu, nic proti, ale zatím se na srazy nechystám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě by se to mělo poštelovat ale problem je ten,že není nikdo v celé republice kdo by měl kalibrovací stolici, která by správně ukázala polohu potenciometru a proto servisy nabízejí jen celé vstřikování a to je u Bosche 14000,- za jednobod. Tento problém se dá řešit ale potenciometr se nesmí sundat. Měl jsem tu čest setkat se s tímto problémem na Citr. BX 1.4 jednobod. Dal jsem to do servisu a to jsem neměl. Potenciometr sundali no......a problém byl na světě. Nic neudělali (ani to nešlo) a jen mi přidělali starosti. V servisu Bosch verdikt zněl \"novej vstřik pane\" a cena 14000,- mě docela rozhodila. A tak jsem hledal, pátral až jsem se dostal na velice šikovného pana (Pan Hokovský), který se zaobírá Boschem moc a moc dlouho a hlavně ví co dělá. Když jsem mu volal tak se ptal jaký je problém a odvětil \"i to se dá řešit\". Když auto zajelo do dílny bylo připojeno na kompletní techniku Bosch a už se ukazovali chyby. Počítač psal jako divej a on řekl \"ajajaj to byli blbci proč ten potenciometr vyndavali?\" Jelikož jsem měl jiný potenciometr (starý měl vydřené odporové dráhy) vyměnil ho ale ted přišlo to pravé správně ho nastavit. V servise jsem byl 3x než se podařilo najít optimální polohu a strávil nad tím moře času, který jsem samozřejmě zaplatil ale autíčko zase jezdilo jedna báseň. Šikovnej pán. Joo a pro zasmátí........když jsem tohle opravil tak se diagnostika rozzářila znovu........a co myslíte??? Lambda is dead. Vyměnil lambdu a Citroen jezdí do dnes a no problem. Takže vím jaké je to svinstvo potenciometry:mad:. Případní zájemci kontakt na toho pána není problém.(je ze Slaného) Volejte můj tel 777 88 25 87

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to záleží kde a kdo ti to bude dělat.

Tady stránkách jsem objevil přímo WWW adresu na Bosche(jinou lambdu tam asi nemáš) a ceny jsou od +- 1700,- do 3500,- podle tytu auta ale ty máš malej obsah tak počítej kolem 2000,-Kč a + práce. Musí ti vyresetovat pocitac, protoze ma v paměti chyby a načtený spatný hodnoty tzn. suma sumárum max. 4000,- (hodně záleží na ceně servisu)

Jaká kontrolka Ti svítí??? Nemusí to totiž být zrovna lambda víš? Pak by to byly vyhozený peníze. Ještě jinak jak se chova auto a co jeho spotřeba???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odpovědi.

Originally posted by Tomáš1

Jaká kontrolka Ti svítí??? Nemusí to totiž být zrovna lambda víš? Pak by to byly vyhozený peníze. Ještě jinak jak se chova auto a co jeho spotřeba???

ta vlevo nahoře u palivoměru - vypadá asi takhle:


  <<<
  <<<
=<___>=

nebo jako obrázek v příloze, který se bohužel kvůli nějaké php chybě nepřiložil správně :( ...

zkusím ještě takhle: kontrolka.png

jinak auto se chová imho dobře, spotřeba zatím nevím. tak moc jsem s ním ještě nenajezdil (tankoval jsem jen jednou a ještě tam je 1/4 nádrže) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...