Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Zkoušel už někdo tuto verzi \"chip\" tuningu?


snowboy

Recommended Posts

A co to má bejt?To si asi někdo dál srandu ne?dvě stahovací pásky,jedna stahovací svorka,zjevně cívka na dvoulince,4barevný čepičky,4 svorky a dvě bužírky:o :myslim

PS.:Bohouši nejdeš do toho:D?

[upravil dne 8/8/06 Crack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: snowboy

myslis,jako ze by cinnost lambdy zvladla ovlivnit prachsprosta civka?

tady je web vyrobce: http://www.magnumtuning.com/index.phtml?op=termek_reszletes&termek_id=625 , delaj i sportovni lambdy atd.

já až zas tak uplně ani nechápu proč měnit činnost lamda sondy:myslim?Přece lamda je takovej senzor co vyhodnocuje udaje který jdou vejfukem a nijak to co ní prochází nejde ovlivnit,nebo se mejlím:myslim

[upravil dne 8/8/06 Crack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co tam pisou, ten paksament, at uz je v nem cokoliv, ovlivnuje signal z lambdy (ta pak dava signal o chude smesi) a ECU vyzaduje vice paliva coz prinasi pozadovane zvyseni vykonu. Je asi otazka, co to dela s emisema, ale pokud to jde zapnout za chodu motoru, tak jak tam pisi, muze se to zapinat jen v pripade potreby, treba jako NOS :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: snowboy

Podle toho co tam pisou, ten paksament, at uz je v nem cokoliv, ovlivnuje signal z lambdy (ta pak dava signal o chude smesi) a ECU vyzaduje vice paliva coz prinasi pozadovane zvyseni vykonu. Je asi otazka, co to dela s emisema, ale pokud to jde zapnout za chodu motoru, tak jak tam pisi, muze se to zapinat jen v pripade potreby, treba jako NOS :roker

Zajmavé:myslim a funguje to bez upravy řídící jednotky jo?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v podstate to osidi ECU upravou signalu z lambdy a jako vysledek uvadi :

8-10% + HP (výkon)

8-10 % + Torque (otáčky)

15-20 % + acceleration (akcelerace)

higher top speed (vyšší maximálka)

improved throttle response (lepsi reakce na \"plyn\")

pokud je to pravda, tak za nejakych 40USD je to zajimave a od 70 doliku to posilaji bez postovneho, tzn. objednat dva kousky. Pokud by do toho jeste nekdo sel....

[upravil dne 8/8/06 snowboy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...hele pokud si pamatuju dobře tak mě bylo mechanikem zděleno že auto jede PODSTATNĚ lepe na chudou směs.Tudiž ti auto na bohatou směs pojede huř a akorat ti to bude vice žrát a směs dokonale neschoři a zbytek pujde do vyfuku takže tim jen dociliš zbytečnych ztrát paliva.

Chudá směs je schopná zničit při troše smuly motor a to pry tak že se podpaluji ventily a dochazí k detonačnímu hoření což motor dlouho nevydrží.

Za další si myslím že by ECU tyto ZKRESLENÉ informace od lambda sondy vyhodnotila tak že je lambda poškozena (neměří správně) a jela by na nějaké universalní přednastavené či založní hodnoty přimo s té ECU.

Pokud by motor vubec fungoval.

SNAD JSEM TO NEPOPLETL ALE DLE MĚ JE TO VOLOVINA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: snowboy

v podstate to osidi ECU upravou signalu z lambdy a jako vysledek uvadi :

8-10% + HP (výkon)

8-10 % + Torque (otáčky)

15-20 % + acceleration (akcelerace)

higher top speed (vyšší maximálka)

improved throttle response (lepsi reakce na \"plyn\")

pokud je to pravda, tak za nejakych 40USD je to zajimave a od 70 doliku to posilaji bez postovneho, tzn. objednat dva kousky. Pokud by do toho jeste nekdo sel....

Bezvadnej nápad. on výrobce je imbecil a udělal to schválně, že to nejede a žere.

Jestli si chceš zničit kat. tak pokračuj, je to celkem dobrá metoda, i když vím o levnějších.

[upravil dne 8/8/06 snowboy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... on je ve své podstatě je veškerý tuning na nic. Výrobce vyrobil a lepší není.

Všechny čipy, filtry, výfucky, sběrné potrubí, sportovní podvozky, NOS systémy a já nevím co ještě všechno, principiálně autu škodí.

Nicméně si myslím, že záleží na chuti každého soudruha ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: snowboy

.... on je ve své podstatě je veškerý tuning na nic. Výrobce vyrobil a lepší není.

Všechny čipy, filtry, výfucky, sběrné potrubí, sportovní podvozky, NOS systémy a já nevím co ještě všechno, principiálně autu škodí.

Nicméně si myslím, že záleží na chuti každého soudruha ...

Tobě dobře hrabe. :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jo, jen si davejte na auto co chcete, dokud to nezacne upadat na silnici a nebo mit neco spolenceho treba s brzdama....

vyrobce to vyrobil tak, aby splnil nektere zakony (pravni i fyzikalni) a zaroven dosahl ekonomicke navratnosti. proto treba svody, udelane profesionalne muzou pridat vykon. jenze to jsou vsechno veci, ktere se ladi a stoji tolik, ze by pak auto nestalo pul mega, ale dvakrat tolik...

a kdyz uz jsme u ceny, obvykle vyjde vyrazne levneji poridit rovnou vykonnejsi verzi, nez trapit chudinku 1.4 v LPG... pokud chces vic vykonu, prepni nejdriv tu packu z polohy LPG do polohy BENZIN ;)

takovejhle dobastl je na .....ale jsou to vase auta, klidne si je znicte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: snowboy

.... on je ve své podstatě je veškerý tuning na nic. Výrobce vyrobil a lepší není.

Všechny čipy, filtry, výfucky, sběrné potrubí, sportovní podvozky, NOS systémy a já nevím co ještě všechno, principiálně autu škodí.

Nicméně si myslím, že záleží na chuti každého soudruha ...

Tobě dobře hrabe. :xvul

Tak to jsem teda nepochopil. Proc?

Ja se na zacatku zeptal, jestli to nekdo zkousel.

Dozvedel jsem se hodne, hlavne o tom krompaci :nevim coz je tak lehce over. Pokud teda zrovna nechces davat stresni okno. Pak je dobry na otevreni strechy.

Jasne je, ze je rozdil mezi chipem s upravenou mapou a odpory misto cidel, netroufam si z obrazku posuzovat co je vevnitr, na webu pisou, ze ne odpory. Kvuli vymene chipu je nutne kuchnout ECU, tady ne.

Tady ten paksament se napoji na signalni kabel z lambdy, za 10 minut hotovka, kdyz moc, prida se vypinac nekam do kabiny, aby se to dalo vyzkouset za jizdy. Pokud bude efekt = 0, reknu si SH*T, zase to vyndam a budu o neco chytrejsi a chudsi o par stovek. O KAT az takovy strach nemam.

A pokud to bude funkcni, klidne necham udelat emise pred a po abych vedel, co to provadi. A pak v tom muze byt klidne i plastelina.

to Vvitty : LPG neresim, aby to vic zralo, muzu jezdit na benzin ;)

[upravil dne 15/8/06 snowboy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len dotoho chod som zvedavy ake s tym budes mat skusenosti:super len sa mi zda ze je to az podozrivo univerzalne. nieje to urcene na urcity typ auta a dokonca to nieje ani dimenzovane na urciru kubaturu. lambda sonda na motore 2.0 preca musi mat ine hodnoty ako v 1.4:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...