Sign in to follow this  
Followers 0
Jezkovi.voci

Jak pootočit volant

21 posts in this topic

Čau lidi. Nevím jak je to možný, ale zjistil jsem, že po té co mi včera měnili na předku tlumiče, mám lehce (asi o 4°) pootočenej volant , a to tak, že když ho srovnám, tak auto lehce zatáčí do leva ... Dá se to nějak jednoduše pootočit zpátky ? Poraďte plís :(

Když sediš v autě ve středu volantu je kryt pod krytem matka tu vyšroubovat volant vyndat a přestavit dle potřeby :)

Prostě pdo znakem máš šroub a ten povolíš a stáhneš volant a pootočíš ho jak potřebuješ adáš ho zpět.

No tak se nejdřív musíš někde vysekat, aby ten airbag vystřelil a pak postupovat podle dříve psaného návodu:D:D:D:D:D:D:D:D

taky by mě zajmalo, jak to dokázali .... ale hned jak sem do toho sedl, trklo mě to ...

Aldo jsi nedostupnej.A ten stred volantu jde sundat i s airbagem a pak odpojíš konekter a ten šroub je vidět.

Aha krmy nějak to víc popiš, \"sundat střed i s AB\" to je dost obecný ... achich :(

ja by som to radsej reklamoval, pretoze mne sa zda, ze ti pohli geometriu, alebo odflakli vyrovnanie volantu pri nastavovani tej geometrie

Já bych to taky reklamoval, porotože to odflákli. Udělali jen jednu stranu a vysrali se na aretaci volantu. Když zaaretujou volant tak musí geometrii dohonit na obou stranách. Jinak pokud máš 306 tak zezadu na volantu jsou šrouby, musíš se tam dostat torxem (myslím 30), povolit, jemně vytáhnout střed volantu, odpojit konektor ABG a pak volant srovnáš. Připojení ABG zpět dělej při odpojený baterii!

geometrii mi nedělali, ještě mi vyměnili tyčku stabilizátoru. Ale když je volat tak aby auto jelo rovně a nedržím tak to jede rovně, nikam to netáhne ....

to je divny... po vymene tlumicu a tycky stabilizatoru by tu geometrii meli udelat - si myslim....nebo aspon premerit...

A souhlasim s Vencou - ta aretace volantu by mohla byt taky na vine.... JInak ten ABG se sundava tak jak popsal Venca.... a na tu baterku fakt bacha - neni nad to kdyz ti to necekane bouchne :D

chlapek mi rikal, že by to časem chtělo vyměnit čepy, což chápu, a geometrii že by udělali při výměně .... ale jak řikám, nikam to netáhne, jede to rovně. Acho jo , to nikdo nemůže nikdy udělat nic pořádně .... :(:(:(

Pokud máš ten volant jen o kousíček, ani bych se jej nepokoušel sundavat - ty zuby na něm nejsou nejmenší, a dost pravděpodobně to tím nesrovnáš, jen posuneš na druhou stranu.

Malou odchylku doženeš nejlíp pořádným uděláním geometrie - a pokud máš vůli v čepech, vzal bych to rovnou všechno naráz.