Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 tyčky stabilizátoru


Louda

Recommended Posts

Vymena je opravdu easy, jen si kupte tycky, ktere maji na tom zavitu, konci zavitu, jisteni, bud pomoci zvezdicky nebo imbusu, nebo kdyz se vam to zacne protacet a neni jak to podrzet, je to na votpal:)

Radsi priplatte a dil vydrzi a je lepsi montaz.

Plati na predni i zadni tycky stabilizatoru

tak s chuti do toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jack

Vymena je opravdu easy, jen si kupte tycky, ktere maji na tom zavitu, konci zavitu, jisteni, bud pomoci zvezdicky nebo imbusu, nebo kdyz se vam to zacne protacet a neni jak to podrzet, je to na votpal:)

Radsi priplatte a dil vydrzi a je lepsi montaz.

Plati na predni i zadni tycky stabilizatoru

tak s chuti do toho

Muzes tam met klidne hvezdicku nebo imbus a i tak se to muze strhnout! Nedavno jak jsem tycky menil, tak se mi ten imbus strhnul a protacel. Nic nepomohlo az flexa. :grr

Takze bych poradil, nepoustej se do toho pokud na to nemas dostatek naradi. ;)

A pokud jde o znacku, tak hlavne nekupuj tycky zn. Starline. Jsou to shity. :nevim

[upravil dne 5.8.2006 Tornado]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jack

Vymena je opravdu easy, jen si kupte tycky, ktere maji na tom zavitu, konci zavitu, jisteni, bud pomoci zvezdicky nebo imbusu, nebo kdyz se vam to zacne protacet a neni jak to podrzet, je to na votpal:)

Radsi priplatte a dil vydrzi a je lepsi montaz.

Plati na predni i zadni tycky stabilizatoru

tak s chuti do toho

To je taky na prd. Já tam měl (a znovu mám) ty s imbusema a stejně jsem na to musel jít s rozbruškou (spodní šroub) a hasákem (horní šroub). Ono ten nátěr na těch tyčkách nemá moc velkou trvanlivost a ty tyčky začnou časem korodovat. No, a při demontáži, když se začne ten šroub protáčet, tam s velkou nadějí strčíte imbus a ejhle, ono se to protáčí vesele i nadále a místo původní dírky pro imbus se v tom objeví obyčejná válcovitá díra. Na tohle platí jenom hrubá síla a původní snaha konstruktérů pomoci při demontáži se bohužel projevuje jako naprosto zbytečná.;)

[upravil dne 5/8/06 rOMIK306xrd]

[upravil dne 5/8/06 rOMIK306xrd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Původně zaslal: jack

Vymena je opravdu easy, jen si kupte tycky, ktere maji na tom zavitu, konci zavitu, jisteni, bud pomoci zvezdicky nebo imbusu, nebo kdyz se vam to zacne protacet a neni jak to podrzet, je to na votpal:)

Radsi priplatte a dil vydrzi a je lepsi montaz.

Plati na predni i zadni tycky stabilizatoru

tak s chuti do toho

To je taky na prd. Já tam měl (a znovu mám) ty s imbusema a stejně jsem na to musel jít s rozbruškou (spodní šroub) a hasákem (horní šroub). Ono ten nátěr na těch tyčkách nemá moc velkou trvanlivost a ty tyčky začnou časem korodovat. No, a při demontáži, když se začne ten šroub protáčet, tam s velkou nadějí strčíte imbus a ejhle, ono se to protáčí vesele i nadále a místo původní dírky pro imbus se v tom objeví obyčejná válcovitá díra. Na tohle platí jenom hrubá síla a původní snaha konstruktérů pomoci při demontáži se bohužel projevuje jako naprosto zbytečná.;)

[upravil dne 5/8/06 rOMIK306xrd]

[upravil dne 5/8/06 rOMIK306xrd]

Díky. už jsem to jednou dělal, teda kámoš a je to fakt ****. Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou:D. Fakt nejlepší je na to vzít flexu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem na demontaz starych tycek, ale montaz novych, kdy se pri dotahovani obcas stane, ze se to v kloubu zacne protacet, a kdyz to neni jak podrzet docela vopruz, to stahovat svorkama.

Pri demontazi je dobre to zalejt den predem konkorem, ci povolrezem, ci jinym pak to jde o 30% lepe povolit:)

rvat to zarezle je jasna smrt a pomoct muze jen flexa:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

pokud nemáš flefu tak pilka na železo,už jsem to tak dělal.:grrale flefa je rychlejší jen nepřeříznout tlumič:mrk

Tos delal pilkou i ten vrchni sroub? Ja to pilkou zkousel, ale teda velice spatnej pristup, tak jsem toho hned nechal a vzal flexu. Tou flexou to chce opatrne... :nevim

A jak jsem dal novou tycku, tak jsem ten zavit zapaplal vazelinou, ale to sem si asi moc na demontaz do budoucna moc nepomohl.

[upravil dne 6.8.2006 Tornado]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave: jde to krásně, pokud nejsou původní z výroby. Když jsem dělal čepy, tak jeden byl evidentně měněný a na druhý jsem musel 6x nahřívat těhlici autogenem. Bohužel není vše ideální. Ovšem pak když jsem se vším rozhýbaným dělal geometrii, tak mechanici nechápali, jak to na 11letém škopku jde tak snadno. Mít laser geo doma, udělám si to sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: komisar

pokud nemáš flefu tak pilka na železo,už jsem to tak dělal.:grrale flefa je rychlejší jen nepřeříznout tlumič:mrk

Tos delal pilkou i ten vrchni sroub? Ja to pilkou zkousel, ale teda velice spatnej pristup, tak jsem toho hned nechal a vzal flexu. Tou flexou to chce opatrne... :nevim

A jak jsem dal novou tycku, tak jsem ten zavit zapaplal vazelinou, ale to sem si asi moc na demontaz do budoucna moc nepomohl.

[upravil dne 6.8.2006 Tornado]

Ty si vraždil i ten horní šroub flexou? Tak to jsi odvážný; já si na to netroufl a radši jsem vzal hasák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: komisar

pokud nemáš flefu tak pilka na železo,už jsem to tak dělal.:grrale flefa je rychlejší jen nepřeříznout tlumič:mrk

Tos delal pilkou i ten vrchni sroub? Ja to pilkou zkousel, ale teda velice spatnej pristup, tak jsem toho hned nechal a vzal flexu. Tou flexou to chce opatrne... :nevim

A jak jsem dal novou tycku, tak jsem ten zavit zapaplal vazelinou, ale to sem si asi moc na demontaz do budoucna moc nepomohl.

[upravil dne 6.8.2006 Tornado]

Ty si vraždil i ten horní šroub flexou? Tak to jsi odvážný; já si na to netroufl a radši jsem vzal hasák.

Nevim jak u 306, ale u 406 je u toho sroubu docela dost mista na flexu. Jen jsem mel strach aby mi flexa nesjela na tlumic, coz se taky stalo a 2x jsem o nej trochu brnknul vedle toho uchyceni tycky. Ale vse je OK. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: komisar

pokud nemáš flefu tak pilka na železo,už jsem to tak dělal.:grrale flefa je rychlejší jen nepřeříznout tlumič:mrk

Tos delal pilkou i ten vrchni sroub? Ja to pilkou zkousel, ale teda velice spatnej pristup, tak jsem toho hned nechal a vzal flexu. Tou flexou to chce opatrne... :nevim

A jak jsem dal novou tycku, tak jsem ten zavit zapaplal vazelinou, ale to sem si asi moc na demontaz do budoucna moc nepomohl.

[upravil dne 6.8.2006 Tornado]

Ty si vraždil i ten horní šroub flexou? Tak to jsi odvážný; já si na to netroufl a radši jsem vzal hasák.

Nevim jak u 306, ale u 406 je u toho sroubu docela dost mista na flexu. Jen jsem mel strach aby mi flexa nesjela na tlumic, coz se taky stalo a 2x jsem o nej trochu brnknul vedle toho uchyceni tycky. Ale vse je OK. :super

No u 306 jsem neměl šanci se k tomu hornímu dostat ani zaspod (z jámy) s úplně malou flexičkou :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kuboSE

a menili ste uz dakto zadne ticky stabilizacne na 406? zevraj to nie je take lahke ako predne pretoze sa s nimi steluje geometria, a este cenu niekto poznate priblizne?

Zadni tycky stabilizatoru jsem si nechal menit. Ale tema se rozhodne geometrie nenastavuje. ;)

V zadu mas totiz jeste jedny tycky a to tycky sbihavosti (odborneji podle knizky Jak na to? \"Vodici rameno zaveseni zadni napravy\"). Tema se prave steluje geometrie (sbihavost).

Tady mas jeste obrazky tech tycek:

Tycka stabilizatoru:

febi19117.JPG

Tycka sbihavosti:

febi18985.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenosti se značkou SASIC měli by to být španělé a dodává je třeba BENEX. Koupil jsem teď od nich vodicí táhla zadních kol a spodní uložení náboje zadního ramene. Tak jsem zvědavej jak dlouho to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...