Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Čištění FAP filtru


Guest Kamal

Recommended Posts

Dle popisu v dříve diskutovaném článku o FAP filtru jsem provedel čištění FAPu na P 807 2,2HDI tlakovou horkou vodou . Před samotným čištěním jsem koupil těsnění a mosazné matice . Demontáž trvala cca 30 min. (urval jsem při povolování tři šrouby),čištění trvalo 10 min., pak jsem to vyfoukal vzduchem a nechal půl hodiny nahřívat horkým vzduchem z pistole . Přes noc jsem to nechal vyschnout ,ráno bez problémů namontoval . Auto jede o poznání líp (lepší tah odspodu).

Celkové náklady 450,-Kč materiál + vlastní práce . V servise repas filtr 9000,- !! + práce .

Původně jsem si myslel ,že FAP filtr je keramické těleso ,které jde vytáhnout z potrubí . Jak jsem se přesvědčil tak je tam zalité .:mrk

Foto je po vyčištění.

[upravil dne 4/8/06 Kamal]

[upravil dne 4/8/06 Kamal]

post-0-14109594742335_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím ,tak ak toto pomohlo tak je to jedno z riešení ako ušetriť pekný balík.Ha ha.V peugeote mi povedali,že takto to nepôjde.No ale ako vidím tak asi áno.No chcel by som vedieť ďalšie názory na toto,alebo KAMAL nech da vedieť či mu to funguje.Mne hlási ,že mam upchatý filter:UNBLOCK DIESEL FILTER a ANTIPOLUTION FAULT.Keď je motor studený tak šlape OK.Ale akonáhle sa zohreje na 70 a viac tak ide iba do 2600 otáčok a viac ani pánovi.V servise mi povedali ,že je to buď snímač difer.tlaku alebo FAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jede bez problémů . Pokud máš tu možnost si to udělat sám ,hlavně sehnat wapku s horkou vodou , tak není co řešit . V autorizovaném servise Ti přece nebudou radit a přišli tak o kšeft .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Asi jsem slepej, nedaří se mi najít v serviceboxu ten snímač diferenciálního tlaku (se kterým mám také problém). Nemohl by se někdo zkušenější mrknout nebo mi říct jak to mají pojmenované (v češtině). Kdyby někdo věděl přímo číslo dílu, bylo by to ideální. A kdyby měl někdo jeho fotku, jak vypadá, taky bych se nezlobil :-)

auto mám v podpisu a VIN je VF33ERHSB82875294

díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Prosím súrne o radu, z ktorej strany mam striekať vodu vapkou??? Z tej uzkej co vedie do výfuku von alebo z tej sirokej co je oddelený od katalyzátora??? Alebo t je jedno??? A môžem použiť aj nejakú chemikáliu - odmastnovač alebo výlučne len horúcu vodu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím súrne o radu, z ktorej strany mam striekať vodu vapkou??? Z tej uzkej co vedie do výfuku von alebo z tej sirokej co je oddelený od katalyzátora??? Alebo t je jedno??? A môžem použiť aj nejakú chemikáliu - odmastnovač alebo výlučne len horúcu vodu???

Z ktere chces.

Stejne budes v haji za par km.

:D:D:D

Ale kdyz myslis ze si pomuzes tak do prostismeru vyfuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle popisu v dříve diskutovaném článku o FAP filtru jsem provedel čištění FAPu na P 807 2,2HDI tlakovou horkou vodou . Před samotným čištěním jsem koupil těsnění a mosazné matice . Demontáž trvala cca 30 min. (urval jsem při povolování tři šrouby),čištění trvalo 10 min., pak jsem to vyfoukal vzduchem a nechal půl hodiny nahřívat horkým vzduchem z pistole . Přes noc jsem to nechal vyschnout ,ráno bez problémů namontoval . Auto jede o poznání líp (lepší tah odspodu).

Celkové náklady 450,-Kč materiál + vlastní práce . V servise repas filtr 9000,- !! + práce .

Původně jsem si myslel ,že FAP filtr je keramické těleso ,které jde vytáhnout z potrubí . Jak jsem se přesvědčil tak je tam zalité .:mrk

Foto je po vyčištění.

[upravil dne 4/8/06 Kamal]

[upravil dne 4/8/06 Kamal]

:xvulNechtelo by to zalozit novou sekci.......?????POKUSY?

[upravil dne 13.10.2010 od straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...