Sign in to follow this  
Followers 0
Zeier

obecny, ne az zas tak technicky dotaz, ale...

13 posts in this topic

lidi, menil jsem gumicky na steracich, protoze trosku piskaly a vynechavaly pri stirani. Ted, po vymene uz stiraji dobre ale pisti to pri vraceni tak moc, ze se to neda absolutne snest. :bojim Nechapu to. Existuje nejaky zpusob jak tomu zabranit anebo mate nekdo nejake zkusenosti s nejakym promazanim ci nevim co?

Původně zaslal: Zeier

lidi, menil jsem gumicky na steracich, protoze trosku piskaly a vynechavaly pri stirani. Ted, po vymene uz stiraji dobre ale pisti to pri vraceni tak moc, ze se to neda absolutne snest. :bojim Nechapu to. Existuje nejaky zpusob jak tomu zabranit anebo mate nekdo nejake zkusenosti s nejakym promazanim ci nevim co?

Zkus stěrače VALEO. mám je a jsem spokojený. Dlouho vydrží a nepískají;)

Já osobně ze skušenoti měním celé stěrače za nové!Kupuju s grafitovými gumičkami.Jsou sice dražší,ale v pohodě!Když jenom měníš gumičky a necháš tam staré ramínka,která mají něco naběháno,tak to pak dělá bordel.Ramínka bývají už volnější a dobře to netlačí tu gumu na sklo.Pak to různě píská,skáče po skle,blbě stírá atd!:papa

[upravil dne 4/8/2006 Smeták]

Způsob stírání, pískání ču drhnutí, všechny tyto neduhy se řeší změnou úhlu stírací lišty vůči sklu. Přihne se ranímko víc, nebo míň. Třeba experimentálně vyzkoušet.

Co se týká stěračů, už výhradně používám BOSCH TWIN. Jsou dražší ale to nejlepší co člověk může pořídit a na okně je to znát.

jj přesně vyměnit celé ramínka..a hlavně s grafitovýma gumičkama..ale pozor jsu dva typy..jeden má grafit v celé gumě to je ok, ale ten 2.typ jenom na povrchu takže po pár deštích to stejně píská a stojí za prd...radši 100 připlať než aby ti to za chvíli pískalo zas...

jedna z mala investicii do auta co ma vobec nemrzi su stierace, oceni to kazdy, kto jazdi v dazdi, po tme a v zime, asi nieco podobne ako pneu

Nevite nekdo jestli se daji sterace Bosch aerotwin namontovat i na 406? v katalogu jsem tento typ auta paradoxne nenasel, jinak tam jsou snad vsechny.....ty Aerotwin vypadaji hodne dobre

ok diky za rady, asi pujdu do celych novych steracu, pac gumicky co jsem tam daval staly asi 70 kc a to neni buhvico a u vychylovani a hybyni s ramenem jsem ztratil uz dost nervu a vysledek nikde.

U nas v obchode maji za 500kc v takove zelene krabicce, mozna ty valeo, nevim, tak snad se zadari :super

500 za Valea jo mooooc. S Valeo mám lepší zkušenosti než se Storm

nejlepší jsou valeo ja je používam už několik let

a jsem s nima moc spokojen.Lepší je na straně řidiče koupit

stím spojlerem.