Sign in to follow this  
Followers 0
Xantik

Pneu rok výroby 2002

14 posts in this topic

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

Dík za názory. :potlesk

Původně zaslal: Xantik

Chlapi mám možnost koupit nové zimní pneumatiky za dobrou cenu, jediné úskalí je, že jsou rok výroby 2002. Stane se něco s pneumatikou za čtyři roky, jít do toho nebo si na to vykašlat. Jestli nemůžou být steřelé. Asi to je otázka skladování a to nevím jak byly skladovány.

No záleží za kolik. jestli je cena všech čtyř za cenu jedné nové, šel bych do toho;):super:papa

No jsou to Barum Polaris a jedna je za 765,-Kč, což je celkem dobrá cena. Ale jak byly skladované a v jakým jsou stavu zjistit asi nejde, po je to přes netobchod, takže loterie co by přišlo. Asi jim tam napíšu ať podaj bližší info a stavu. A myslím že deformované nebudou, snad nejsou muly a uměj skladovat pneumatiky když je prodávaj. :papa

[upravil dne 4.8.06 Xantik]

Rozhodující jsou podmínky skladování. Pokud je pneumatika starší, já osobně se přikláním k názoru že starší pneumatiky při dobrém skladování mají větší dojezd a víc vydrží (guma se odstupem času stabilizuje, vyprchají těkavější látky od výroby).

Datum výroby je uveden na boku pláště, rok a číslo týdne v oválném rámečku.

Je dobré si ohlídat šarži směsi a výrobní závod. Někdy se stane že ti prodejce má snahu vnutit pneu třeba Kléber z Polska a dvě kola ze Španělska.

Jj, to máš možná pravdu s tím vyprcháním těkavích látek. Jo a jsou to Barum Polaris, tu dvojku už jsem odmazal. Normálně stojí jedna cca litr.

No já bych stejně vzal jen dvě na předek, v zadu je mám ještě dobrý.

A předpokládám, že z Polska jsou horší jako vše ostatní, je tak??? Jak to odfláknou a šetří na tom.

No cena dobrá, ale nemáš jistotu v jakém stavu budou.

A co tohle? ...http://www.pneunet.cz/index.php?sekce=pneu_info&ID=3334&m

Barum Polaris, jedna za 765? To je dost o ničem, když jsou 4 roky staré. Novější modely zimních gum nejsou o moc dražší, a jsou o dost lepší.

zimna guma casom tvrdne a to je u nich dost podstatny problem. to je dovod preco sa aj odporuca zimne gumy po par sezonach menit (prip. dojazdit v lete), aj ked este maju dobru vzorku

Původně zaslal: pgrno

zimna guma casom tvrdne a to je u nich dost podstatny problem. to je dovod preco sa aj odporuca zimne gumy po par sezonach menit (prip. dojazdit v lete), aj ked este maju dobru vzorku

Máš recht :super

To neber, Polaris (jedna) chytají šutříky (štěrk) do vzorku a pak jsou hlučné. Ten rozdíl v ceně je zanedbatelný a starší dříve ubývají.

Kup si nové Polaris 2.

K ceně se nebudu vyjadřovat .... stará guma by měla cenově odpovídat. Otázka jestli brát gumy z Polska. Co vím, tak třeba Kléber tam postavil fabriku a jedou podle nových norem, na nové lince, sypou do ní mové směsy. Takže já jezdím už jen na Klebrech a Polský pneu beru jako pneu udělané na lince která je nově postavená, ne jak už to nějaký pátek mastí třeba v jižní části Evropy. Takže kvalita více než dobrá, já jim nemůžu nic vytknout.

no já mám taky polské gumy-DEBICA PASSIO za 700 jedna a nemůžu si stěžovat...je to licence Michelinu a nepřijde mě že by mezi nima a Barumkama byl nějaký podstatný rozdíl...ale to sou letnmí no tak na zimních možná tu kvalitu poznáš víc

Ta cena je fakt o ničem:(