Sign in to follow this  
Followers 0
martin.grif

tachometr

5 posts in this topic

Čau.tak sem tu zas řízení sem vyřešil,dík za rady......no ale je tu další závada začal mi zlobit tachometr,měl sem to u autoelektrikáře a nevěděl si stím rady.....no a co to vlastně dělá?no chvíly jde pak přestane no je to děs.....všechno sem zkoušel měnit doufám že mi zas někdo poradí......zlatý tachometry s náhonama noo

Co máš za 605, když nemáš náhon ??? Anebo novější nemají ? :myslim

Já bych zkontroloval náhon u tachošu a hlavně na převodovce. Tam je ten gum. kolík :roker

Původně zaslal: TiborTeam

Co máš za 605, když nemáš náhon ??? Anebo novější nemají ? :myslim

Od 93 :myslim už byly elektrické rychloměry

Svrchu na diferenciálu (pokud si to pamatuju dobře) je bazmek, ze kterýho vedou dva dráty. U starších modelů tam odtud vedl i náhon (tak jsem to měl i já). V tom bazmeku se převádí točení na elektrické impulsy pomocí magnetu a cívky. Mně to taky zlobilo a protože se z toho bral i signál pro řízení síly serva, tak byly problémy i s tím. Moje rada je lehnout pod auto odpojit konektor a pořádně prosříknout nějakým kontaktolem (nešetřit). Pokud to nepomůže, tak vyndat (pozor poteče tudy olej z převodovky - ucpat). Ale moc nadějí bych do toho nevkládal - já to rozdělal do mrtě, vyčistil a nepomohlo. Ale moje zkušenosti pocházejí z modelu, kde tam byl ještě navíc ten mechanickej náhon.

A možná jako první bych prosříkal všechny konektory a začal bych přístrojovkou. Třeba to bude jenom drátenickej problém.