Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Radary


pupik

Recommended Posts

Edison: Nepopírám že tam asi je 50, ale mátli mě ostatní řidiči a taky jsem si nebyl jistej jestli to není součást městského okruhu.

punkac: zatím jsem to nepotřeboval, takže to zatím ani neřeším. Jen vím že to mohu s klidem použít.

A ještě jedna otázka do pléna: Jak je to s rychlostí v křižovatce - myslím tím pokud jedu povolenou 70, jsou světla a za nimi radar který měří v křižovatce. Jakou rychlostí mohu projíždět křižovatkou? Hádám správně když říkám 50?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, že by radar měřil v křižovatce rychlost. To bude na světla. Ani městský okruh neopravňuje k jiné rychlosti. Jestli se nepletu, tak jinou rychlost stanoví dopravní značka s omezením rychlosti, dálnice, silnice pro motorová vozidla, obytná zóna. A nakonec ani to, kolik a jak jedou ostatní kolem mě nemění platnost předpisů. Doporučuji řídit se spíše předpisy, než chováním ostatních fahrerů. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadas spatne, 70plati az na vzdalenejsi hranici krizovatky, pote bud musi nasledovat opet cedule 70 nebo se projetim hranice krizovatky 70 rusi a dal pokracujes 50

jinak tuhle jsem na barrandov jel taky nekolikrat, poprve jsem taky chtel dodrzovat, ale proudem aut, jsem byl donucen zrychlit :D

Ty kamery na stozarech u semaforu nejsou zadny radary, to je hlidani prujezdu na cervenou, jediny kamery, ktery ti muzou zmerit rychlost jsou usekovky, ktery poznas podle jasne vyznaceneho useku pricnyma bilyma carama pres silnici, 2x za sebou (a drive jeste podle ceduli o mereni)

vsude, kde je jen jedna kamera, tak se jedna o sledovani provozu (bacha akorat na Orechovce, tam je smerem dolu z Petrin jedna kamera a neco jako indukcni smycka v silnici, meri se tam 40)

[upravil dne 13/12/11 12:43 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se rychlostí ostatních moc neměřím, ale když mě tam každý den vytroubí nebo vybliká auto, tak si člověk začne řikat zda není něco špatně :D

A jak je to s rychlostí v křižovatce?

Jinak jeden asi radar je tady: http://maps.google.com/maps?q=50.019441,14.347918&num=1&t=h&vpsrc=0&z=20

Druhý je tady: http://maps.google.com/maps?q=50.024676,14.355559&num=1&t=h&vpsrc=0&z=21

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadas spatne, 70plati az na vzdalenejsi hranici krizovatky, pote bud musi nasledovat opet cedule 70 nebo se projetim hranice krizovatky 70 rusi a dal pokracujes 50

jinak tuhle jsem na barrandov jel taky nekolikrat, poprve jsem taky chtel dodrzovat, ale proudem aut, jsem byl donucen zrychlit :D

Ty kamery na stozarech u semaforu nejsou zadny radary, to je hlidani prujezdu na cervenou, jediny kamery, ktery ti muzou zmerit rychlost jsou usekovky, ktery poznas podle jasne vyznaceneho useku pricnyma bilyma carama pres silnici, 2x za sebou (a drive jeste podle ceduli o mereni)

vsude, kde je jen jedna kamera, tak se jedna o sledovani provozu (bacha akorat na Orechovce, tam je smerem dolu z Petrin jedna kamera a neco jako indukcni smycka v silnici, meri se tam 40)

[upravil dne 13/12/11 12:43 od Ferry]

Ferry, zrovna tenhle má právě i ten příčnej pruh na silnici. Mě taky mate, co to je... Bych to typnul na telematický systém. Ale fakt nevím. Třeba nahoru na Kačerov je cosi jako úsekáč. Ale ani v době platnosti označování tam žádný označení nebylo. Leda, že by to nebylo kontrolováno MP, ale stáťákama. Čemuž zase nevěřím... Prostě mě to mate... Že by taky jen telematika, nebo nějaký sběr dat (mimo ID znaků vozidel)? Třeba statistika rychlosti v daném místě/úseku? Kdo to ví???
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě mate právě i ten úplně první co jsem ukazoval, tam jsou taky čáry. Ale uklidnilo mě to že rychlost platí až po hranici křižovatky, protože i tam jsem těsně před křižovatkou šel z 70 na 50 dvakrát po sobě a kdo jel za mnou tak byl zmatenej jak vyoraná myš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Edison, o ktery kamere ted mluvis ?

na jizni spojce jsou mereny smerem od barrandaku ke kacerovu dva useky, jeden kratky usek - ten kousek za blikajici ceduli 80 az cca nekam k te OMV v protismeru a jeden dlouhy, ten zacina stejne, jako ten kratky, ale konci az za sjezdem na D1 resp. 5.kvetna smer Roztyly, takze kdo sice zpomali na tom kratkym useku, ale pak tomu da zase napit a nesjede na Roztyly, tak ho to stejne zmeri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby mohla jedna kamera merit rychlost, na to ji jedna cara nestaci, bud tam musi byt v asfaltu indukcni smycky ( to jsou takovy ty vyrezany cary zality asfaltem ) nebo jinej system, kterej by zmeril rychlost, kamera a cara je tam pak jen pro zadokumentovani, ale sama o sobe nemeri

v tom barrandovskym kompci jsem si zadnych indukcnich smycek nevsiml, takze si myslim, ze to je ta telematika - meri to jen cas a ukazuje ho to na informacni tabuli (treba na tom Kacerove) a pak to mozna do nejakyho systemu zaznamenava stupne intenzity dopravy, rychlost to merit nebude ( chtelo by se mi rict \"zatim\" )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle ty mapy, co jsem daval jsou na JS 4 mereny useky 1-4

c1 je ten kratkej, hned za Barr.mostem smer Kacerov, c.4 je ten dlouhej, zacatek shodnej s c.1 a konec na Sporilove za sjezdem na Roztyly a Sporilov, c.2 je zacatek Sporilov az skoro ke krizovatce se Sporilovskou (oba smery) a c.3 je pak tobogan pred Lanovym mostem smer od Prumyslove do centra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemluvím vůbec o jižní spojce. Jeden radar i s onou čárou je ve směru z centra na Barrandov dole před světly. Smyčky jsem si nevšiml. Prostě ten je mi záhadou. Další je ve směru ze z Plzně do centra nahoře. Ale to je klasický úsekáč na začátku 50. V kopci na kačerov je to od Tempa směrem na Michli. Začíná to kus před zastávkou a končí hned za ní. Konstrukcí by to klidně úsekáč být mohl, má to přisvětlení a ty děsný skříne s fressnelkou v čele pro každý jízdní pruh. Montovali to poměrně dávno v době, kdy platila povinnost označování kontroly MP. Tak se pozastavuji nad tím co to asi je. Že by to hlídali stáťáci se mi věřit nechce, konstrukce tomu zase odpovídá. Je to snad statistika, nebo telematika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste pridam perlicku, kterou jsme nasli s kamosema :) nekde psali, ze pokud jsou radary dotovane penezi z EU, tak nesmi byt pouzity na mereni rychlosti vozidel a nasledneho pokutovani za prekrocenou rychlost. Dokonce tam byl i seznam, ktere radary z merenych useku jsou z EU dotovany. Jedinny, na kttery si pamatuju tak je mereny usek na plzenske ve smeru dolu, jak zacina na krizovatce u motola, pamatuju si to protoze tam v polovine toho useku jsem chodil do skoly :D nicmene vzdy na radarech rychlost dodrzuju, nehodlam se pak dohadovat s nejakyma zm**ama jestli z konkretniho radaru merit smi ci nikoliv..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ta kamera s carou v kopci na Barrandov je podle me taky telematika, nerekl bych, ze meri rychlost

v kopci na Kacerov si myslim, ze je nefunkcni usekovka, stejna jako je v protismeru od Kacerova ke Sporilovsky (tam je dle stranek hl.m.Phy funkcni a meri) argumentace na tech strankech u tehle usekovky je ta, ze je JS vedena v oblouku a ve vetsi rychlosti to tam vynasi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste pridam perlicku, kterou jsme nasli s kamosema :) nekde psali, ze pokud jsou radary dotovane penezi z EU, tak nesmi byt pouzity na mereni rychlosti vozidel a nasledneho pokutovani za prekrocenou rychlost. Dokonce tam byl i seznam, ktere radary z merenych useku jsou z EU dotovany. Jedinny, na kttery si pamatuju tak je mereny usek na plzenske ve smeru dolu, jak zacina na krizovatce u motola, pamatuju si to protoze tam v polovine toho useku jsem chodil do skoly :D nicmene vzdy na radarech rychlost dodrzuju, nehodlam se pak dohadovat s nejakyma zm**ama jestli z konkretniho radaru merit smi ci nikoliv..
A co takhle dodržovat rychlost všude a ne jen na radarech? Není to nejefektivnější...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...