Fusion

Konusový vzduchový filtr

15 posts in this topic

Osobni zkusenost nemam ale slysel jsem zkusenost jednoho clovicka ze prej je to v pohode ale kdyz uz neco takove davas je lepsi si udelat nejaky privod studeneho vzduchu primo k filtru tak aby to nesalo teplej vzduch od motoru protoze pak by to ztracelo ucel...

nasel jsem jednu fotku jak to byva obcas poreseny ten privod studeneho vzduchu od narazniku vedou vzduch viz obr.filtr.jpg

mna by zaujmalo či tomu nevadí príliš studený vzduch v zime ked je vonku -15?

a ako je to vlastne s údržbou? da sa to nejako vyčistiť?

Původně zaslal: bomberfun

mna by zaujmalo či tomu nevadí príliš studený vzduch v zime ked je vonku -15?

a ako je to vlastne s údržbou? da sa to nejako vyčistiť?

co se tyce udrzby vytahne se bavlnena cast a jsou na to cistici sady nekdo to dokonce dava k tomu nekde se to musi koupit zvlast ale udrzba dobra a vydrzi to rozhodne dyl nez klasickej filtr...

ten green je podle mě na vražení do potrubí (proto to má ten obal), čili bude vyřešen přísun chladného vzduchu takže by se dalo říci ideální :roker

Tzn. na GTI jak dělanej? můžeš ho teda šoupnout místo nádoby na vzduchovej filtr klidně nad svody a je vystaráno? Teď jde jen o to, aby potrubí k samotnýmu vzduchu nevedlo ještě nějakejch 40 čísel

Původně zaslal: Vertex

Tzn. na GTI jak dělanej? můžeš ho teda šoupnout místo nádoby na vzduchovej filtr klidně nad svody a je vystaráno? Teď jde jen o to, aby potrubí k samotnýmu vzduchu nevedlo ještě nějakejch 40 čísel

prostě z obou stran potrubí ;) muže být i delší, spíš jde o vstup vzduchu do potrubí to je nejlepší náporem. 205 to nemá moc dobře udělané 306 jsou na tom o dost líp

No právě, přemýšlel jsem o něm, ale u Griffe není v motoru vůbec místo, klasicky pod baterku ho nedáš, je tam servo. Trubice je na začátku placatá a takovej nápor vzduchu tam a si nebude

Tohle sem si právě říkal, že bych vytáhl celej kryt klasickýho vzducháče a trochu natáhl potubí aby ten kónus sál přímo z toho přívodu od blatníku... jen musím prve pořešit brzdy jinak je mě filtr dobrej tak na zaražený prdy :nevim

Jenže já nemám přívod od blatníku ale od masky a to středem motoru :myslim

a 309 GTI to mají stejně. Taky jsem o tom uvažoval, že bych si to tam dal. Ale nevím jak. :myslim

Jenže já nemám přívod od blatníku ale od masky a to středem motoru :myslim

a co ti brání dát ho mezi motor a masku;) a kyblík zahodit....

Tam prostě není místo. Jde to plackou od masky, pak se to mění v trubici s kulatým průměrem, která jen tak tak pásně pod kapotu, jde to do filtru, kterej je v pixle nad svodama, kolenem mezi motor a baterku do váhy vzduchu a z váhy kolenem do sání motoru

http://www.peugeot205.pl/image.php?id=8604

[upravil dne 2/8/06 Vertex]