Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vzduch v chladiacom okruhu


pgrno

Recommended Posts

Zdravim Vas, potrebujem poradit. vcera som mal problem so zavzdusnenym chladenim (306, 1.6benz, klima). rucka na palubke bola tak na 70°, zacala svietit STOP a ventilatory chladili o 306. :)

chytil som chladic a bol studeny, hadica od termostatu horuca. myslel som ze bude zaseknuty termostat. otocil som ventilom na chladici zhora vpravo a zacal sa zorietvat.

voda mi ale nevytekala -

1. viete mi objasnit preco. (v nadobke jej mam dost, motor bol vtedy po 12km jazde)

2. ako sa moze chladenie zavzdusnit same od seba ? nemam tam nejaky pruser, naco som nedosiel a prejavuje sa to takto?

dik za info. skusal som si o tom nieco pohladat vo vyhl ale nic relevantne som nenasiel.tak ma prosim nekamenujte ak mi nieco uslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pgrno

Zdravim Vas, potrebujem poradit. vcera som mal problem so zavzdusnenym chladenim (306, 1.6benz, klima). rucka na palubke bola tak na 70°, zacala svietit STOP a ventilatory chladili o 306. :)

chytil som chladic a bol studeny, hadica od termostatu horuca. myslel som ze bude zaseknuty termostat. otocil som ventilom na chladici zhora vpravo a zacal sa zorietvat.

voda mi ale nevytekala -

1. viete mi objasnit preco. (v nadobke jej mam dost, motor bol vtedy po 12km jazde)

2. ako sa moze chladenie zavzdusnit same od seba ? nemam tam nejaky pruser, naco som nedosiel a prejavuje sa to takto?

dik za info. skusal som si o tom nieco pohladat vo vyhl ale nic relevantne som nenasiel.tak ma prosim nekamenujte ak mi nieco uslo.

Jestli byl studenej chladic tak ti to běží jenom na malej okruh a to bude termostat a ta kontrolka se rozsvitla asi proto že to vařilo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiect to nikde netecie. hladina kvapaliny je relativne vysoko a nedolieval som ju ani nepamatam. termostat som menil pred troma rokmi za novy.

divne je ze rucka teploty bola dost nizko. som myslel ze ta je na bloku motora a meria teplotu motora.

v piatok to este dokladne popozeram a skusim znovu odvzdusnit.

jo a este jedna vec. ten kohut na odvzdusnenie. o kolko ho treba potocit aby bol otvoreny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno sa to zavzdusnuje cez tesnenie pod hlavou, ktore mozno zacina netesnit, a prefukuje do chladenia.

Stale ale neviem prist nato, preco ked pootocim hornym odvzdusnovacim ventilom na chladici nesici odtial vzduch a nevyteka ani voda.? je mozne ze ta dierka je tam mala a moze sa zapchat? prip poradte co s tym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...