Sign in to follow this  
Followers 0
pajus

kontrolka vedle rezervy P205

14 posts in this topic

mám takový nepravidelný problém, občas mi za jízdy blikne na pár sekund červená kontrolka vedle kontrolky signalizující rezervu.

mám tušení, že je to katalyzátor, ale nevím co s tím, mírně se sníží tah. před pár dny se mě rožla za jízdy aspoň na 5 minut, radši sem zajel na benzínku a počkal, po odjezdu ještě chvilku svítila pak sama zhasla. běžně svítí s klíčkem v zapalování před nastartování

pokud by to bylo něco s katalyzátorem, jak nákladná je oprava či výměna, díky

P205, 1.1 vstřikování, rv91

No může to bejt katalyzátor ale mě svítila i při problémech s potenciometrem a dokonce i když mi blblo nějaký relátko

dá se to nějak vysledovat nebo vyhodnotit než přistoupím k nějakým opravám?

je bezpečné s tím jet dál, nevím co se třeba v případě katalyzátoru může stát a nerad bych to odvařil ...

Na poškození motoru by to vliv mít nemělo. Vypozorovat by se to mělo dát na potenciometru, jestli je vydřenej. Na katu pozná zkušenej vejfukář, jestli je v háji nebo ne. Starty máš bez problémů? Čerpadlo tam benzín nastříká bez problémů? Já měl totiž problém i s tímhle, kontrolka katu se nechtěla po otočení klíčku rozsvítit a nedošlo ke klasickýmu cvaknutí

svítit svítí v pořádku po naběhnutí systému, po nastartování většinou hned nebo do 2 sekund zhasíná

nedávno byl problém po nastartování to chytlo a do 3 sekund zdechlo, pak asi 5x než sem odjel do práce, odpoledne už OK ale chtěl sviňa zdechat na křižovatce při rozjezdu

chystám se za borcem ať mě zkontroluje ten katalyzátor, ale musím denně do práce, tak se právě bojím ať ho neodvařím, jestli to na to bude mít vliv

Řekl bych, že bude v háji ten potenciometr, ale může bejt i ucpanej kat

Díky moc, tady už stejně končí mé dovednosti, takže musí přijít na řadu odborník :super

snad to nebude moc nákladné, do konce roku mám technické a bez katalyzátoru by to nešlo :nevim

díky a čau

Tak kat se dá vyndat, vybouchat a navařit zpátky, ale uvidíš, co Ti řekne odborník

Ahoj,mam z tou kontroulkou katošu taky problem od te doby co jsem vymenil olej a svičky.Do te doby auto jezdilo bez problemu.Co me ješte trapi je nepravidelna cukavost motoru a zapach benzinu behem jizdy.Muže mi nekdo poradit.Diky 205 1,1i

Cuká Ti to třeba na nerovnostech (hrbolky, přejezdy kolejí, výmoly), když je motor v tahu?

Když je motor studenej a pak v tahu-je to ale nepravidelne.nekdo mi poradil at skontroluji čerpadlo v nadži,pry muže špatne tlačit benzin.

Jo, to asi může. Taky můžeš mít v háji kabely ke svíčkám

A je při cukání nebo ztrátě tahu slyšet to klasický cvaknutí, na který čekáš při startování? To tam totiž dělá nějaký relátko a to může bejt taky v háji.

Jestli to necuká při nerovnostech, nemusel by to bejt potenciometr, protože ten mi blbnul jen když se otřásl motor