Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

reklamace zbozi koupeneho na firmu


lampa

Recommended Posts

Původně zaslal: lampa

chtel bych se zeptat, jestli stimhle nemate nejake zkusenosti, kupoval jsem zbozi na firmu, a tam neplati podle zakoniku lhuta 30 dni, protoze se to ridi zakonikem obchodnim, a tam proste neni definovana doba reklamace.

Ano, na to si často hrajou :) ale pokud seš konečný spotřebitel, nazáleží na tom, jestli seš firma, nebo ne. Prostě 30dnů na vyřízení reklamace hotovo20 odchod.

Zrovna toak, jako, když seš podnikatel a dáš to do nákladů. Je jim do toho houby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem sestavil takový elaborát - tuším, že tam někde je i odpověď na to, co se ptáš:

http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_spotrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Jinak je to asi takto: nakupuješ-li jako podnikatel, vztah se mandatorně řídí ustanovením ObchZ. Dále pak záleží na tom, jestli jsi nebo nejsi konečný spotřebitel (viz elaborát), tedy jestli pro tebe platí zákon na ochranu spotřebitele, protože ten m.j. upravuje délku záruční doby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: graver

Kdysi jsem sestavil takový elaborát - tuším, že tam někde je i odpověď na to, co se ptáš:

http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_spotrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Jinak je to asi takto: nakupuješ-li jako podnikatel, vztah se mandatorně řídí ustanovením ObchZ. Dále pak záleží na tom, jestli jsi nebo nejsi konečný spotřebitel (viz elaborát), tedy jestli pro tebe platí zákon na ochranu spotřebitele, protože ten m.j. upravuje délku záruční doby.

Dobrá práce pane :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...