Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nesvitil jsem a potkal jsem policii CR


lampa

Recommended Posts

jedu si z pastvin do raskova (vychodni cechy, severni morava) cca 50km, lidi na me blikali, jak strhani, tak si rikam ze bych nesviti, kouknu na palubovku ale svitim, tak rikam vse v pohode. ale oni lidi blikaji porad, si rikam neni normalni, tak zastavim, a podivam se, a ouha, svitim jenom obrysovyma. zkousim dalkove v pohode, zhasnu rozsvitim vysledek stejny.

zarovky ? obe najednou, hmm divne, ale ne nemozne (byly tam zarovky tungsram s +50% svitivosti), rikal jsem si ze to snad nejak doklepu k nejake pumpe, ale ta pumpa byla cca 35 km. tak jedu dal

pred zacatkem obce (jedu 90), zacinam brzdit, a ouha zeleny panacek (ve veste), vytahuje placacku a ja si rikam tak je to v hajzlu, 2 body 2k penez.

zastavil jsem, stahl okynko (starsi pan - cca 40, 45 let): pane ridici nic nevypinejte nezhasinejte, vylezte ven a podte se podivat cim svitite (to uz mi bylo jasne ze je zle), tak jsem vylezl, delal jsem samozrejme blbeho ze nic nevim, koukal jsem a rikam no svitim svetlama, pan panacek povida, ale jakyma no rikam potkavacima, a on to asi ne, rikam no palubovka sviti zelene svetylko, tak svitim, tak rikal rozsvitte dalkove, rozsvitil, jsem podival jsem se ty svitily, zhasnete a nechte sviti pouze obrysove, provedl jsem dle rozkazu a koukal jsem a rekl jsem aha tak to mi nesviti svetla, panacek odpovedel ano.

potom chtel videt papiry od auta, povinne ruceni, ridicak, obcanku (kterou mam s ustrhlym rohem), moje dite na nej vesele mavala ze zadni sedecky a neco na nej porvalva ve smyslu koukej, koukej...

no panacek zalezldo auta, a me to nedalo, otevrel jsem haupnu, vytahnul dalkovou zarovku (jeste ze to ma peugeot stejny potkavaci a dalkove) - a vytahnul jsem potkavaci (samozrejme byla praskla), vymenil jsem a to uz se panacek vracel zpatky, vitezoslavne jsem mu ukazoval vidite, je praskla, prohodil jsem dalkove za potkavaci a sviti, panacek mi vratil papiry a rekl ze mam jet, tak jsem se ho s otaznikama ve ocich zeptal, jestli z toho neco bude a on povidal ze ne, tak jsem si oddych, uff

nahradni zarovku jsem samozrejme mel, ale prasklou taky, takze na nejblizsi pumpe jsem koupil 3 ks h7 osram (dve do svetel jsem ihned namontoval a treti strcil do krabicky s nahradnima zarovkama)

za 3 roky me policajti staveli jenom 3x (jednou jsem dostal pokutu ze jsem nesvitil - 100kc v zimnim obdobi , pred zhruba 3mi lety, pak me kontrolovali vecer kousek od mikulova a ted tihle)

stejne by me zajimalo, jak by to resili, kdybych jim tvrdil ze pred jizdou mi to svitilo, ale ze ty zarovky praskly behem jizdy (obe naraz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě když mu budeš tvrdit žes to před jízdou zkontroloval a svítilo to tak by měl sklapnout a žádnou pokutu by neměl dát...aspoň to tak už víc lidem prošlo..a jestli to navíc hned spravíš.tak to bych si hned psal jeho služ.číslo kvůli stížnosti kdyby po mě chtěl prachy...a eště bych napsal že byl pod vlivem alkoholu...at si to blb užije

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm a jak se to řeší pokud jedete ve služebním autě, tak většinou pokuty za tech stav hradil šéf, ale body si asi dobrovolně vzít nenechá. To abych si to auto před každou jízdou hodinu prolejzal jestli tam je všechno, zvlášť když se nás na něm střídá víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lampa

ja sem se nijak necukal spolupracoval jsem , takze asi v pohode, hold ale asi opravdu zalezi na koho natrefite

Tak, tak. Když se nemachruje, tak to většinou dopadne dobře. Ale když někdo jezdí před hlídkou tak, že pískají gumy, co může čekat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...