Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Není to sice Peugeot, ale je to \"český\" - Tesla


Trundik

Recommended Posts

Původně zaslal: Piwec

Mít penízky, tak bych do toho i šel,jenomže mít doma teslu??? stačí mi jedna v obýváku:D ale jinak to vypadá zajímavě:cool:

No co taky mám doma teslu,snad ještě po babičce funguje už takovejch 20 let,akorát teda nemá dálkáč.No možná i víc jak 20let:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: Pavel205

noo moc česky mě to nepřipadá...ta TESLA která to vyrobila je americká firma ne slovenská Tesla Stropkov co dělala televize..a navíc Nikola Tesla byl myslím Jugoslávec??? ale vypadá to zajímavě

No a pre dalsie upresnenie Tesla Stropkov nevyrabala televizory. Tak sa mi zda ze vyrabala telefony pre telekomunikacie. :-));)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Trošku mě tam mate ten 3 fázovej motor ... (když baterie jsou stejnosměrný)

Jinak charakteristika motoru připomíná spíš stejnosměrnej-sériovej (podle toho momentu) .. a bylo by to lepší, takhle tam musejí dávat střídač.

Ale jinak proč ne? Elektromotor má skoro neomezenou životnost, baterky se jednou za 3-4 roky vymění, kastle nezrezne... a účinnost je v porovnání s autem na benzín(naftu) +/- stejná ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: vix

Trošku mě tam mate ten 3 fázovej motor ... (když baterie jsou stejnosměrný)

Jinak charakteristika motoru připomíná spíš stejnosměrnej-sériovej (podle toho momentu) .. a bylo by to lepší, takhle tam musejí dávat střídač.

Ale jinak proč ne? Elektromotor má skoro neomezenou životnost, baterky se jednou za 3-4 roky vymění, kastle nezrezne... a účinnost je v porovnání s autem na benzín(naftu) +/- stejná ;)

je to jednoduche...u komutatoroveho motoru stejnosmerneho musis dat regulator, u stridaveho motoru das regulator+stridac v jednom...elektricky nic sloziteho, navic stridavy motor je oproti stejnosmernemu pri velkych vykonech lepsi volba, protoze stridavy me lepsi ucinnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo..kdyz jsme u te ekologie tak na baterky kaslu..cena tech baterek musi byt silena, a ty baterky na vyrobu nejsou taky moc ekologicke..ja fandim jednoznacne prirodnim zdrojum...tj. repkovy olej, nebo lih z obili, to vse roste na poli.

Ale favorit do mesta je jednoznacne tohle..nebyt tehc bohatych panu nahore co vladnou ropnemu prumyslu tak sme dneska mohli byt nekde jinde...idealni na cestu do prace, nakupy...cista vzduch ve meste by byl samozrejmosti...navic super vec, jak vyuzit nocni proud..k naplneni nadrze

http://www.autonavzduch.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

jo..kdyz jsme u te ekologie tak na baterky kaslu..cena tech baterek musi byt silena, a ty baterky na vyrobu nejsou taky moc ekologicke..ja fandim jednoznacne prirodnim zdrojum...tj. repkovy olej, nebo lih z obili, to vse roste na poli.

Ale favorit do mesta je jednoznacne tohle..nebyt tehc bohatych panu nahore co vladnou ropnemu prumyslu tak sme dneska mohli byt nekde jinde...idealni na cestu do prace, nakupy...cista vzduch ve meste by byl samozrejmosti...navic super vec, jak vyuzit nocni proud..k naplneni nadrze

http://www.autonavzduch.cz/

hm.dozijeme sa takeho niecoho?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...