Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tip motoru


Guest Radimo

Recommended Posts

Původně zaslal: Radimo

jo je to xu7jb,už mě to někdo napsal,jinak dík za odpověď,a nevíš náhodou jaký olej bude nejlepší,auto mám týden nové,tak o něm pořádně nic nevím.

Esso 10w40. Plnicí množství je 4,25 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značku dává každej tu, co prodává. Předpis zní na výkonovou specifikaci oleje (API něco, ACEA něco), pak je doporučení viskozitní třídy podle podnebí (u nás nejčastěji 10W-40, pokud to nemá být lehkoběžné). Na značku žádný předpis není ani nemůže být, to co výrobce \"doporučuje\" v manuálu je jen z reklamních důvodů, páč má s dotyčným dodavatelem uzavřenou smlouvu. Takže si klidně vyber značku jaká se ti líbí, jen ne žádný neověřitelný noname. A nebo to nech na servisu, co ti nabídne, pokud to nebudeš měnit sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radimo

mám tam nějakou nálepku,kde je ESSO a TOTAL dohromady,ale asi dám total,viděl sem na netu 5L za 690kč.

Jo, Esso a Total jsou značky, které doporučuje výrobce. Nicméně je to tak, jak píše oddie - doporučení značky je jen marketing, důležité je, aby olej splňoval technické požadavky, značka už je pak na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...