Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Radimo

tip motoru

12 posts in this topic

Asi nejlíp na tom motoru... Co kdybys trochu blíž specifikoval to auto? Ono totiž různé motory to mají (kupodivu) různě.

Hm, u tohodle ti neporadím, ale třebas sem někdo dá obrázek z Autodat - Workshopu, já už to nemám nainstalované.

jo je to xu7jb,už mě to někdo napsal,jinak dík za odpověď,a nevíš náhodou jaký olej bude nejlepší,auto mám týden nové,tak o něm pořádně nic nevím.

Původně zaslal: Radimo

jo je to xu7jb,už mě to někdo napsal,jinak dík za odpověď,a nevíš náhodou jaký olej bude nejlepší,auto mám týden nové,tak o něm pořádně nic nevím.

Esso 10w40. Plnicí množství je 4,25 litru.

někde sem četl že se dává total quarz 7000

Může být. Dává se to, co doporučuje výrobce. Výrobce doporučuje Esso 10W40. Pokud dás Total 7000 (taky 10W40), tak se nic strašnýho nestane.

Značku dává každej tu, co prodává. Předpis zní na výkonovou specifikaci oleje (API něco, ACEA něco), pak je doporučení viskozitní třídy podle podnebí (u nás nejčastěji 10W-40, pokud to nemá být lehkoběžné). Na značku žádný předpis není ani nemůže být, to co výrobce \"doporučuje\" v manuálu je jen z reklamních důvodů, páč má s dotyčným dodavatelem uzavřenou smlouvu. Takže si klidně vyber značku jaká se ti líbí, jen ne žádný neověřitelný noname. A nebo to nech na servisu, co ti nabídne, pokud to nebudeš měnit sám.

mám tam nějakou nálepku,kde je ESSO a TOTAL dohromady,ale asi dám total,viděl sem na netu 5L za 690kč.

mám tam nějakou nálepku,kde je ESSO a TOTAL dohromady,ale asi dám total,viděl sem na netu 5L za 690kč.

Jo, Esso a Total jsou značky, které doporučuje výrobce. Nicméně je to tak, jak píše oddie - doporučení značky je jen marketing, důležité je, aby olej splňoval technické požadavky, značka už je pak na tobě.