Sign in to follow this  
Followers 0
flash

Baterie kaput či jinej problém?

5 posts in this topic

přijdu ráno k autu a centrál mi sotva otevře...po zastrčení klíčku do zapalování a otočení do první polohy kontrolky skomírají, imobilizer pohasíná až nesvítí vůbec nic....říkám si \"baterie je v čoudu\":bojim..po nabití všechno funguje tak jak má...

po několika dnech se to samé opakuje s tím, že na druhý pokus (cca o 10min) o nastartování kontrolky neskomírají ale sílí a daří se mi nastartovat...po přeměření baterie 13,7 ...:myslim

myslíte že to bude baterie nebo hledat problém jinde? na baterii mi to nějak nepasuje..

No baterka může být dobrá je potřeba taky zjistit kolik to má odběr, když to stojí bez ničeho zamknutý, u scorpia se mi stalo že se mi vybila baterka, tenkrát jsem si myslel že jsem nechal svitit tu jednu stranu světel při které to nehouka, a že jsem do toho kopnul kolenem, ale asi po roce se to stalo znovu a pak po nějaký době jsem zjistil že to dělalo zaseknutý žhavicí relé a baterka je vcelku ok :roker

Jo a nebo je blbě ukostřená baterka jestli nespadává napětí na baterce třeba při zapnutí světel, mě třeba na R19 to zlobilo u startování a byla blbá kostra motoru, prostě to zaoxidovalo, tak jsem to vyhodil a dal jsem tam nějakou škodováckou asi do 100,- , nebo to nemusí být na kostře ale na plusu z hlavního svazku povolenej šroub či spoj, nevím jak je to přesně udělaný :roker

Suhlas, najlepsie zmerat odber z baterie po vypnuti vsetkeho a vytiahnuti kluca. Raz som mal autoradio (Pioneer), ktore naprazdno odoberalo cca 100 mA a este nejako divne kmitalo (rucicka na analogovom meraku sa triasla) a to za par dni vytiahlo celu baterku...