Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motoru


Pajsn

Recommended Posts

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Já tam dal palubku z GTI kde je teploměr (v šopech se dá taky pořídit dodatečný budík na vodu, ale cenově a pokud si chceš s autem trochu zabastlit, tak se pusť do palubky z GTI).... a mám zase nad čím přemýšlet, proč je teplota taková jaká je, respektive kolísá ;)

Když jedu do kopce, tak docela brzo jde nahoru a drží se. I když jedu na 5 80 km/h tak spíná ventilátor na I. No, možná termostat míň otvírá, nebo je to zcela v pořádku.

Mě ty větráky běžěj taky skoro pořád právě proto potřebuju teploměr. A nevíš kam je ten teploměr v motoru zapojenej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo stopky je na motoru, na hliníkovém nálitku před termostatem. Čidlo na spínání sahar je na chladiči, v jeho horní části po pravé straně když stojíš před autem.

Já jsem si k tomu dodělal ještě na spínač dvourychlostní spínání a signalizaci činnosti sahar.

viz.

Na jeho tělese najdeš vyražený teplotní rozsahy. Já trochu uvažuju o výměně termostatu. Teplotu drží, ale když otevírá, tak mi přijde že otevírá míň a teplota pak rychleji roste. Sahary se spínají na první stupeň v kopci a to ho moc neženu, na pohodu kolem 80.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...