Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Filip

205 voda v palivovém filtru

6 posts in this topic

Chtěl bych provýst údržbu a odvodnit filtr, popř. ho vyměnit. Problém je že nevím jak na to :-)) hlavně jsem ještě nikdY palivovou soustavu neodvzdušňoval

Naftový filtr u 205-ky je u pravého podběhu, na dvou šroubech M8 - povol je, a celý filtr povytáhni nahoru, a? na to vidíš.

Pokud chceš jen vylít, dole je vypouštěcí sřoub - ten povolíš, necháš vytéct co je uvnitř, utáhneš.

Pokud chceš vyměnit filtr, pozor, jsou dva typy - syst. Bosch (celý kyblíček) a syst. Purflux (papírová vložka). Opět, dole je centrální šroub, procházející celým filtrem, ten vyšroubuješ, a vytáhneš samotný filtr.

Odvzdušnění - nahoře na filtru je pumpička - tou prostě chvíli pumpuješ, no a nahoře z boku je odvzdušňovací šroub, hlava 11 nabo 12, teď nevím - tam ten povolíš, a když odtud teče nafta, utáhneš a můžeš startovat...

No, jenom čekám, až někdo napíše, že tam má nějakej jinej filtr, co jsem nepopsal :)

Nejčastější bývá ten Purflux - hliníkový váleček, a v něm papírová vložka - taky je nejlevnější.

je to tak jak to popsal Oddie, já jednou ročně vyndávám kompletně celý fitr, vyleju všechnu naftu, vyměním těsnící gumky - solidní firma je dodává s filtrem, vytřu všechen bordel v nádobce a vyčistím i sítka v přívodu nafty do filtru - je tam spousta bordelu. Při demontáži a vyndání sítek pozor při spětné montáži na otočení membrán, filtr by pak nejel tak jak má :cool: