Sign in to follow this  
Followers 0
ajsik

neshasina mi kontrolka zhaveni ...

12 posts in this topic

Mam ted nove saxo a kdyz zhavim tak mi nezhasne kontrolka zhaveni ale chytne to v pohode ... proste zhavim asi 2-3 sec (jak jsem zhavil u minuleho)

pry tam jsou zhavky z posledniho modelu AX, ze to snima lepe startuje ... ale mozna mi kecal...

ajsik: hledej v diskuzi \"starting dízlu...\", treba ti odesel nejakej ten snimac teploty. Ani rele zhaveni po trochu delsi dobe nerozepne?

nezkousel jsem to nechat dlouho , ale po nastartovani to uz nesviti ...

a nejdele jsem cekal asi 15 vterin .. ale to byl uz zahraty motor z minula a venku hyc jak prase ... - a stejne nezhasla (swine):mad:

Zkus si zmerit zhavicky,meli by merit nekolik ohmu,kdyby meli vic treba kiloohmy

tak vymenit.

pokud to nebude žhavičema, zkus si někde vypůjčit na zkoušku - třeba na vrakáči jednotku řízení žhavení ppřipoj to na svůuj motor a zkoušej - metoda pokus omyl - jestli to bude fungovat, tak je to v tý jednotce, kouslé relé, nebo elektronika.

S Ajsikem jsme už řešili po telefonu - že nemá smysl moc si s tím lámat hlavu.

Jen mě ještě napadla jedna věc - zkus po nastartování - za běžícího motoru - jen tak pro jistotu zkontrolovat, jestli žhavky nežhaví stále, jestli na nich nezůstává připojené napětí.

No, že nemá smysl si s tím lámat hlavu.

Když zapne žhavení, a po pár sekundách nastartuje na drc, tak žhavky asi v háji nebudou. A teplé to nastartuje v pohodě i bez žhavení, tak co? A po nastartování ta kontrolka už nesvítí. Že nezhasne sama, by mě zas tolik netrápilo. Určitě ne za ty prachy - nové žhavicí relé pár tisíc, starší tak pětikilo... tak to radši budu počítat do pěti a pak nastartuju.

no a co kdyz ty zhavky zhavi non-stop? to jim asi taky nedela 2x dobre.....

myslím si, že investice 500,- Kč stojí za tu jistotu, když vím, že mi vše funguje tak jak má, ně by to osobně hodně vadilo, že svítí, něco co nemá a šel bych potom. Je to ovšem věc názoru. :cool: