Sign in to follow this  
Followers 0
tibor

Cesko-vesta

14 posts in this topic

Původně zaslal: Driver

Od 1.7. je to povinnost v každém autě, firemním i soukromém.

Nějaký právní předpis, kde je to zmíněno, by nebyl? Nebo je to JPP? :nevim

fakt? a kde jsem se to měl dozvědět, že i v normálním autě..? Hledím na net každej den a tohle jsem neobjevil...:myslim

[Vesta u nás není povinná, zák. 411 to neukládá. Pouze ve služebních autech ji musíte mít nebo Vám zaměstnavatel musí zakázat provádět opravy na porouchaném voze.

Povinná výbava vozidel při provozu na pozemních komunikacích je upravena od 1.srpna 2002 vyhláškou 341/2002 Sb. - vesta tam není

Dle nařízení vlády č. 168/2002 Sb. (platného od 1.1.2003), kterým se stanoví způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při provozování dopravy dopravními prostředky je dle Přílohy č.1 bodu 2 e) výše citovaného nařízení vlády: \"Zaměstnavatel je dále povinen zajistit, aby zaměstnanec.....e) používal při odstraňování poruch, ke kterým došlo během jízdy na pozemních komunikacích a kdy je nutno na ně vstoupit, výstražné vesty s vysokou viditelností vyhovující požadavkům normových hodnot.\"

Tak to sorry že vás tu matu, ale v červnu na školení řidičů nám to tvrdil ten přednášející. Už jsem si tu vyhlášku pročetl a opravdu tam vesta není.

Mě taky Bohouš překvapil, když jí před Šebetovem vytáhnul z kastlíku. Ale je pravda, že jsem měl v ruce leták se základníma změnama a o vestě tam nebylo nic

Je to skutečně tak, vesta je povinná pouze ve služebním voze, ale myslím, že není na škodu ji mít i tak.:super

Dneska jsem si jí koupil. Stála 79 Kč - což je pakatel....než se s někým dohadovat.

stoji par korun u kazdeho stanku s vietnamci... od pade do kila, podle mista. takze bych ji v aute vozil, i kdyz neni povinna.

Teď, když jsme v te EU a člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat zajet třeba do Reichu (kde jsou tuším povinné pro všechny), je holt lepší tu vestu mít v autě jen tak \"pro jistotu\", než ji shánět na poslední chvíli nebo riskovat problémy při silniční kontrole někde v zahraničí...