Sign in to follow this  
Followers 0
PetrB

Uhlíkový filtr - výměna

9 posts in this topic

Ahoj,

tři roky mám 307SW s 1.6 benzínem, který plně vyhovuje našim nárokům. Cca v květnu jsem s ním byl v servisu a shodou okolností mi nabídli akci na prověření a případnou opravu klimatizace. Tak jsem souhlasil. Provedli vyčištění a výměnu uhlíkového filtru. V pořádku.

Teď jsem byl na 3leté prohlídce a k mému překvapení mi opět vyměnili uhlíkový filtr, legrace za cca 700.

Bohužel jsem si přesně nepamatoval rozsah minulých oprav, takže jsem nedokázal argumentovat.

Můžete mi někdo říct, jaká je frekvence výměny tohoto filtru? U mě to bylo po cca 2 měsících a 2500 km. :myslim

Díky

PB

Mělo by se to měnit asi každý rok. :myslim Já jsem to v Jeanovi vyměnil po dvou letech a to co tam bylo, málem předemnou uteklo.:D

Jednou za rok až dva mi přijde jako relativně dobrý čas, ale dva měsíce? Jde mi o princip. Já jako laik těžko poznám, zda byla výměna/oprava něčeho nutná, ale tohle mi přijde hodně brzo. Bohužel jsem nikde nenašel, oficiální údaj o životnosti této součástky.

do toho servisu uz nechod, su to smradi...zjavne tomu filtru nic nebolo a co je horsie, vyzera to tak, ze ti nic nevymenili, len nauctovali a to im nedokazes :grr

Taky rada...

Minule mi ten filtr dali, vypadal celkem použitě (po skoro třech letech...) - ještě ho mám schovanej. Tentokrát jsem si všiml, že na objednávkovém listu mají napsáno, že majitel nechce vyměněné díly zpět. A to jim opravdu nic nedokážeš. No co, zejtra udělám blba, zavolám tam a zeptám se jak je možné, že byl ten filtr \"zas...\" po dvou měsících aby ho museli vyměnit. Bylo to za cca 700 bez DPH, ale jde o princip.

Jj, člověk si na hřbetě nesmí nechat štípat dříví. Jestli máš doklad i na tu první výměnu, vem je s sebou a polož jim kontrolní otázku.:D

Nech si vrátit peníze pokud ti vyhodili dva měsíce starý filtr jsou to paka a nemají o čem diskutovat.

na všech dokladech z Peugeotu je že si nechceš ponechat vyměněné díly ale přesto je většinou vrací.