Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vela oleja v motore


tercik

Recommended Posts

Pekny den.

Mam Partner 2.0 HDi. Motor sa zacal divne spravat. Zanechaval za sebou biely dym, sem tam si na volnobehu potrucoval ako na tri valce az nakoniec hodil otacky na maximum a skoncil. V servise zistili, ze je v nom vela oleja (az o liter a pol). Pritom olej tam pri servisnej prehliadke menili oni. Ja som tam nedolial ani kvapku.

Podla nich olej prenikol cez valec az do turba a to sposobilo poruchu.

Ak oni naliali predpisane mnozstvo ( okolo 4,5 litra) ja som tam nedolial ani kvapku, tak kde sa tam nabralo to zvysne mnozstvo? Rozmyslal som aj nad unikom nafty cez kruzky do oleja ale to by nemohol valec spravne pracovat.

Za pripadne rady dakujem

Pouzivam autorizovany servis Peugeot v ktorom bol automobil zakupeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdy je tu vsak otazka. Ak nikto nedolieval olej do motora a v servise naliali presne mnozstvo (Usudzujem, ze nie su ludomili a nerizdavaju zadarmo litre oleja zakaznikom ako akciu) odkial sa tam nabralo zvysene mnozstvo? Voda to nie je. Ostava mi len nafta, ale aby natiekla nafta a nespozoroval som to na behu motora sa mi nezda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tibor

Ja len zopakujem.

Ze das auto do autorizovaneho servisu, este neznamena, ze mozes kludne spavat. Prave naopak. Do dielne ta nepustia, takze nevies co sa s nim deje.

JJ, to můžu potvrdit, mě tam nalili polosyntetiku a patřila tam plnásyntetika a ještě to svedli na mě že jsem jim to neřekl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...