Sign in to follow this  
Followers 0
tercik

Vela oleja v motore

10 posts in this topic

Pekny den.

Mam Partner 2.0 HDi. Motor sa zacal divne spravat. Zanechaval za sebou biely dym, sem tam si na volnobehu potrucoval ako na tri valce az nakoniec hodil otacky na maximum a skoncil. V servise zistili, ze je v nom vela oleja (az o liter a pol). Pritom olej tam pri servisnej prehliadke menili oni. Ja som tam nedolial ani kvapku.

Podla nich olej prenikol cez valec az do turba a to sposobilo poruchu.

Ak oni naliali predpisane mnozstvo ( okolo 4,5 litra) ja som tam nedolial ani kvapku, tak kde sa tam nabralo to zvysne mnozstvo? Rozmyslal som aj nad unikom nafty cez kruzky do oleja ale to by nemohol valec spravne pracovat.

Za pripadne rady dakujem

Pouzivam autorizovany servis Peugeot v ktorom bol automobil zakupeny.

Můj názor: \"Pokud jsi tam nic nedolil ty, tak to tam špatně nalili oni.\" Jinou možnost nevidím ... :myslim

Jojo, nieje nad to, vzdy po vymene oleja, zvlast v autorizovanom servise, skontrolovat si jeho ozajstne mnozstvo a to mrknutim na odmerku. :grr

Vzdy je tu vsak otazka. Ak nikto nedolieval olej do motora a v servise naliali presne mnozstvo (Usudzujem, ze nie su ludomili a nerizdavaju zadarmo litre oleja zakaznikom ako akciu) odkial sa tam nabralo zvysene mnozstvo? Voda to nie je. Ostava mi len nafta, ale aby natiekla nafta a nespozoroval som to na behu motora sa mi nezda...

co je to za hovadiny?Do turba se ,,cez válec´´ nemůže dostat vůbec nic.Opačně to jde z turba do válce,ale to se motor rozjede na šílené otáčky,nejde vypnout a je po něm.Vic oleje asi o 1.5 l není až taková hrůza, že by to dělalo takovej bordel.

Ja len zopakujem.

Ze das auto do autorizovaneho servisu, este neznamena, ze mozes kludne spavat. Prave naopak. Do dielne ta nepustia, takze nevies co sa s nim deje.

Původně zaslal: tibor

Ja len zopakujem.

Ze das auto do autorizovaneho servisu, este neznamena, ze mozes kludne spavat. Prave naopak. Do dielne ta nepustia, takze nevies co sa s nim deje.

JJ, to můžu potvrdit, mě tam nalili polosyntetiku a patřila tam plnásyntetika a ještě to svedli na mě že jsem jim to neřekl...

Vdaka vsetkym za rady.

Ale moj nazor sa priklana k Ráďovi, ktory presne popisal, co sa s motorom stalo. Tiez si myslim, ze cez turbo sa tam ten olej dostane skor ako okolo piestu do valca a potom do turba.

A dost mozne, ze ten stary olej poriadne nevypustili.