Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

automat na světla-problém


czer.t

Recommended Posts

..tak mám zase problémek...:D

zabudoval jsem do pažoutka automat na rozsvěcení světel,maká super...až na jednu maličkost:

když chci přepnout na dálkový,nejde to.Když zapnu k tomu ještě páčkou světla klasicky tak to jde,ale svítí mi současně obě vlákna.

Má někdo nápad jak to vyřešit???:mrk

:roll:roker

[upravil dne 17/7/06 czer.t]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

relátko v automatu spíná jak má,takže pominu malúvky a pokusím se to popsat:

jeden fous od spínaných kontaktů je připojený před vypínač světel co je stále pod proudem,druhý za vypínačem světel na káblík co oživne po rozsvícení na potkávačky(dochází vlastně k překlemování vypínače.) Za vypínačem mezi potkávačkovým vývodem a parkovačkovým vývodem je dioda směrem k parkovačkám,aby svítilo celý auto.

Jinak spínací kontakty jsou napojený přes 15, snímač oleje a kostru,přesně podle schémátka,...ale jak říkám spíná to jak má,problém je v sepnutí dálkových světel:roker

pokud vyředím automat z činnosti,maká vše normálně(dal jsem si tam ještě mazaně vypínač na 15:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne to nevypada dobre, to vypada spatne, packa totiz musi byt v poloze zapnuta svetla, dokud neotocis packu do polohy zapnuto, nejde prepnout na dalkova svetla, je to dano vnitrni konstrukci kontaktu v pacce

Tim ze to mas proklemovany paralelne, pak sviti porad potkavacky a tou packou k nim jeste zapojis dalkova vlakna

Reseni jsou ruzna, asi nejlepsi dat to zarizeni ne paralelne, ale do serie pred packu a tu pak mit natrvalo v poloze zapnuto a eventuelne paralelne s tim zarizenim pridat kolebkovy prepinac, kterym by se dalo to automaticke spinani obejit a sepnout obvod bez toho aniz by bezel motor a nebo pak dalsi moznost kouknout do schemat na presne zapojeni, domyslet a dat jeste jedno relatko, ktere by bylo ovladane packou, a to by prepinalo mezi dalkovyma a potkavacima svetlama, ale ta prvni moznost je asi nejjednodussi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Ferry: Prave jsi mi usetril urcite hodne prace. Taky jsem to rozsveceni chdel dat paralelne :D

ty mas jednovlaknove H7cky a pro dalkove a potkavaci jsou zarovky zvlast, u 406ky je to jednodussi, podivej se jak jsem to zapojil ja do moji, muzes se inspirovat

schema_zapojeni.jpg

[upravil dne 17/7/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to jinak, k tomuhle automatickýmu rozsvicení jsem ještě přidal jeden klopnej obvod a nemusim otáčet páčku, stačí když dám impulz jako když chci dát dálkový a relé se pokaždý překlopý do druhý polohy ve který zůstane až do dalšího impulzu. Musí se použít 5ti vývodový relé místo 4 vývodovýho.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Řešil jsem to jinak, k tomuhle automatickýmu rozsvicení jsem ještě přidal jeden klopnej obvod a nemusim otáčet páčku, stačí když dám impulz jako když chci dát dálkový a relé se pokaždý překlopý do druhý polohy ve který zůstane až do dalšího impulzu. Musí se použít 5ti vývodový relé místo 4 vývodovýho.:papa

taky dobre napad, to je v podstate to co jsem psal, ovladat packou jeste jedno rele, ktere by prepinalo potkavaci-dalkove, mas to nejak na papire ? poslal bys mi to kdyztak na mail ? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada mozna trosku mimo, ale zkuste se informovat u Peugeotaku...

Vzal jsem mati 206ku rv.2003 do AUTO MAREK - Peugeot konsesionar v Mlade Boleslavi - napojili to na pocitac a za 250,- slovy dvestepadesat korun ceskych ji to preprogramovali.

Ano ma to sice dve mensi mouchy - a to, po nastartovani se svetla rozsviti, ale nefunguje podsvetleni pristrojove desky a druhy problem, nejde prepinat z potkavacich na dalkove - oboje je funkcni az po prepnuti prepinace svetel, ale za tu cenu je to mozna napad na premysleni...

Zitra jedu na to same s 406kou, tak dam vedet jak jsem dopadl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se ptal machrů u nás v práci,prej se dá vložit na potkávačkový kabel relátko který sepne hned při zapnutí klíčku a (propojeno + na káblík 15) a spíná to proměnnou kostrou která má být někde v pojistkový skříňce,čili má to fungovat tak že při rozsvícených potkávačkách je relátko přikostřený přes vlákno dálkových,při zapnutí dálkových jde + proti + na spínacích kontaktech a relátko odskočí a svítí jen dálkáče,při přepnutí na potkávačky se to zase dokostří a rozsvítí ...může to tak být??:o:roll:myslim

[upravil dne 18/7/06 czer.t]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...