PCborec

sviti kontrolka airbagu

8 posts in this topic

mam peugeot 206 1.4 HDI rv.2005

auto šlo na spravku, měnil se blatnik a dveře.. žadny airbag při narazu nevystřelil, bylo to jenom ťuknuti.

nevím jeslti při laku nebo spravování odpojili pásy nebo něco jineho, sviti teď kontrolka airbag když nastartuju a po nastartovani to parkrat pipne..

na pc diagnostice mi řekli že v paměti neni žadna zavada, všechny airbagy jsou připojene a vše je vpořádku..

co mam teda dělat? peugeot servis? proč to asi ted svítí a jak se to dá odstranit?

Skús skontrolovať konektor na kábli pod sedadlom vedúci k pyropatrone bezpeč.pásu, prípadne tam strekni Kontox a pod. Zvykne to pomôcť.

mne to blikalo na mojej 306 bol porusany konektor pod sedadlom vodica....:super

do sedadla žadny kabel asi nevede. k pasu je kablik ve sloupku a ten zapojeny je.. mam ho zkusit rozpojit a zapojit?

on neni v sedadle ale pod nim. posun sedacku co nejvic dopredu a zezadu bys tam mel mit na podlaze plastovy kryt. ten odsroubuj a tam se nachazi jednotka airbagu a v tom velkem konektoru byva ten problem-byva tam spatny kontakt. jo a pri praci s ohruhem airbagu se musi odpojit baterka a 10 minut pockat-pro jistotu at to nechca neodpalis

[upravil dne 17.7.2006 simas]

tak sem sundal sedadlo a pod sedadlem žadny plast s žadnou jednotkou neni.. v sedadle nejsou airbagy takže k němu nevede ani žadny kabel. kabel vede jenom k patroně k pasu a ten konektor je ok..

řidici jednotka je před řadici pakou a ten široky konetor je taky ok, nic se s nim při spravovani nedělalo..

jedna se o peugeot 206, možna to ma 306 nebo 406 jinak.

Mám P206xs r.v.2000 (4airbagy) a zespodu sedla ridice jsou prichyceny kabliky a konketory. Parkrat se mi stalo,ze mi svitila kontrolka bocnich airbagu a pomohlo tomu odpojeni baterky a prokontrolovani tech konektoru pod sedlem (kontrolka zacala svitit po zurivem vysavani po sedadlem - takze sem nechtic drbnul do konektoru airbagu)

Staci takhle?

Jeste jedna varianta...tobe sviti kontrolka prednich airbagu a nemas bocni airbagy?