Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

GPS


Smeták

Recommended Posts

Chtěl jsem se zeptat co doporučujete. GPS jako all-in-one nebo PDA s GPS?

A co cena? Našel jsem třeba http://www.gps-navigace-shop.cz/navigace-do-auta/mio-c-710-mio což se mi zdá celkem OK, ale rád bych časem taky mapy Slovenska. Zas nevím, jestli programy do PDA dakážou hlídat rychlost atd. Mám zkušenost s GARMIN Nuvi 310 a řekl bych OK. U mnoha PDA je držák do auta za šílených 2000 navíc.

Dík za doporučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel nemohu posuzovat dle zkusenosti s vice GPS pristroji ale po vsemoznych papirovych srovnani ap. padla volba na TomTom Go 910 a nemuzu si zatim na mapy stezovat (samozrejme cas proveri) .. uvidime jak mimo CR ale vseobecne jsou mapy TomTom doporucovane pro jejich presnost a funkcnost..

Ad. rychlost.. GPS me ukazovala cca o 6 km/h nizsi (snad se ted nepletu a nebyla vyssi) nez na tachometru.. ale co jsem tak slychaval tak to byva celkem pravidlem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2AKCZ: rychlost by mela byt nizsi. A GPS ma o neco lepsi presnost nez bezne tachometry. Ovsem pouze, kdyz jedes po horizontu, jak budes padat ze skaly, tak...

ses ani nepochlubil, potvoro, ze uz mas takovou hracku :)

ad Mapy - od TomToma jsou asi nejlepsi, a nemel jsem s nimi problem ani ve Francii, Nemecku atd... oproti nekterym resenim ma take tu vyhodu ze zna pojem kruhovy objezd. nektere programy jej povazuji za sadu krizovatek... doleva, doleva, doleva, doleva, doprava...

2Smetak: zalezi na tom, jestli vyuzijes PDA... a napr. Fujitsu-Siemens uz integruje GPS receiver i do slusnych PDA. Taky je to otazka penez a moznosti, slusne PDA s OS stoji desitku bez dane a mapy dalsich 15-20 (TomTom).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze TomTom je nejrozumnejsi volba (dostupnost map je dost v pohode a jejich presnost je uplne OK - za pul roku pouzivani zadna stiznost :)).

Ad presnost GPS vuci rychlosti - standardni GPS navigace od Garminu maji odchylku v presnosti 0,2 km/h, ale nesmi se zapominat, ze GPS signal a jeho procesovani je krapet zpozdeny (cili rychlost to meri cca 2 vteriny dozadu, ale to tak neva). Co jsem tak srovnaval rychlosti na PDA+TT+BT GPS versus Garmin Quest, tak to vicemene sedi :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem tak tyhle hračky studoval tak asi nejlépší tom tom a sony

chce to dávat bach jaké mapy to má popř jaké se dají dohrát, což bývá velekej problém že většina navigaci má západní evropu a čechy a nemá slovensko, které nelze třeba ani dokoupit ani dohrá jako je to u tom tom one

[upravil dne 13/7/06 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomTom sice uvádí mapové pokrytí mnoha zemí, ale například SR má z 16 %, Polsko z 26 % takže pokud chcete podrobné podklady. Radši bych šel do toho NUVY dneska je i s bluetoothem http://gps-navigace-shop.cz/navigace-do-auta/nuvi-360

nebo MIO C710 sem můžete dokoupit mapy východní Evropy a máte přístroj s nejlepším pokrytím http://www.gps-navigace-shop.cz/gps-navigace-digitalni-mapy-software/igo-eastern-europe---igo-sd-karta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Tomtom se dá dneska nahrát prakticky do čehokoliv :)

Jo da...prakticky vsechny Palmy ho zvladaji...rozumny palm s 320*320 rzlisenim se da koupit starsi od 2-3 tisic...mas prehravac mp3, videa, tuny her se daji sehnat...tomtom na torrentu cely crackly..ehm..to jsem nerekl...atp.

akorat en muj palm, co jsem dostal zadara od kamose je zrovna nejnizsi model, a tomtom tam nebezi, protoze ma malo RAMky :( Potom GPS bluetooth prijimac stoji od cca 2tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Taky jsem si říkal, ře bych si pořídil GPSku, ale ještě počkám. Předpokládám že s náběhem Galilea půjde cena dolů. Možná, pokud na evropský systém bude rozumná cena, tak peníze bych už vrazil do něj.

hmm nevim jeslti nastup Galiela nejak pohne s vyvojem cen, nevidim k tomu duvod, spis jde o technicke reseni jednotlivych pristroju a to ze montovane GPS cipy zlevnuji

ja osobne pouzivam PDA s integrovanym GPS modulem a to Fujitsu-Siemens N520 v kombinaci s mapami TomTom, ta uvadena procentualni pokryti statu na strankach tomtom.com, nelze brat az tolik v potaz, daji se do tomtoma totiz sehnat novejsi mapy, ktere to pokryti maji dost aktualni ( na strankach tomtom.com ale nejsou uvedeny pro PDA,ackoliv v nem funguji :D )

pred FSC N520 jsem pouzival PDAcko Acer N35, taky to bylo celkem v pohode zarizeni, jen melo oproti memu stavajicimu vyklopnou antenu, tenhle pristroj se da dneska z druhe ruky koupit tak za 4000, nebo uplne novy tak za 7000 s DPH.

PDA oproti All-in-one zarizeni ma vyhodu viceucelnosti, neni to tedy jen krabicka do auta, ale je mozne jej pouzivat jako planovac, diar, mp3 a video prehravac, popr. na nem hrat hry nebo mit nainstalovane ruzne jine uzitecne aplikace, rozhodne v pomeru cena/uzitna hodnota vychazi nesrovnatelne levneji nez pouha all-in-one navigace

Doporucuji jeste procist ruzna fora na internetu, jako napr. www.ce4you.cz, www.palmare.cz apod. kde se doctes vic o zkusenostech s jednotlivymi zarizenimi, zajimave stranky jsou pak i www.poi.cz kde pokud by sis poridil nejaky navigacni system, muzes si zde stahnout takzvane body zajmu - points of interests - POI, coz jsou napriklad benzinky, pamatky, restaurace, kina, koupaliste, bankomaty atd a mimo jine treba i mista kde jsou namontovane radary, nebo se zde casto vyskytuje policejni hlidka a navigace te pak pri prijezdu k tomuto mistu upozorni

[upravil dne 14/7/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Taky jsem si říkal, ře bych si pořídil GPSku, ale ještě počkám. Předpokládám že s náběhem Galilea půjde cena dolů. Možná, pokud na evropský systém bude rozumná cena, tak peníze bych už vrazil do něj.

o tom dost pochybuju. samozrejme, cena pujde dolu, jako u kazde elektroniky. ale rozhodne necekej ze by najednou kvuli tomu padly ceny o vic nez par procent. neni k tomu totiz duvod, to co tvori cenu zarizeni neni prijimac, ale v prvni rade SW + mapy. V druhe zelezo, na kterem cela ta lekrace bezi a vlastni prijimac je az posledni...

zrejme se potom objevi i zarizeni s podporou obou systemu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem majitelům PDA doporučuji vyzkoušet iGO 2006 Europe. Ve všem je lepší než Tomtom. Nevymýšlí si, líp počítá trasy, východní evropa (chorvatsko,slovinsko,slovensko, balkán) má lepší pokrytí, skládání map států, rychlostní limity, grafika atd. Na Loox N560 běží ve VGA. POI z Tomtom se dají převést. iGo používá pro ČR a západní evropu podklady Teleatlas jako Tomtom, ale pro východ použil lokální data od jiných dodavatelů a tím Tomtoma hodně předběhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Vvitty

.... zrejme se potom objevi i zarizeni s podporou obou systemu :)

GPS a Galileo jsou navzajem kompatibilni, moduly GPS budou fungovat i se signalem z Galilea

clovek se porad uci... :)

hele, jak jsi spokojenej s citlivosti te interni GPSky takhle v aute, pridelane nekde kam clovek vidi na displej a nejlepe ve meste nebo v jinych ztizenych podminkach, kde neni nejlepsi vyhkled na satelity?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

hele, jak jsi spokojenej s citlivosti te interni GPSky takhle v aute, pridelane nekde kam clovek vidi na displej a nejlepe ve meste nebo v jinych ztizenych podminkach, kde neni nejlepsi vyhkled na satelity?

s citlivosti v aute problem nemam, ani mezi vysokyma barakama treba v praze, vetsinou chytam minimalne 5 satelitu

paradoxne mam problem s citlivosti na volnem prostranstvi, presneji receno, ne s prijmem signalu, to mam fixnutych vzdy minimalne 7satelitu, ale problem je s presnym urcenim pozice - pouzivam to PDA s GPS taky na hru zvanou geocaching ( mozna jsi o tom slysel ) no a pri rychlosti chuze pod 5km/h je to s presnou navigaci na konkretne urceny waypoint trochu problematicke, pri rychlejsi chuzi kolem 6km/h uz to byva v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

taky premyslim o GPS, ale kdyz uz, tak bych to chtel v PDA a aby to umelo i GSM, nemate zkusenosti s necim takovym?

hmm PDA kombinovane s GSM a navic s modulem GPS se delaji, ale ta cena uz je trochu nekde jinde, zacina to tak na 16 000 a vys, napriklad MIO nebo HP

[upravil dne 17/7/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: kveton

taky premyslim o GPS, ale kdyz uz, tak bych to chtel v PDA a aby to umelo i GSM, nemate zkusenosti s necim takovym?

hmm PDA kombinovane s GSM a navic s modulem GPS se delaji, ale ta cena uz je trochu nekde jinde, zacina to tak na 16 000 a vys, napriklad MIO nebo HP

[upravil dne 17/7/06 Ferry]

HP nepripada v uvahu, nechci klavesnici, nemas nejaky zkusenosti s tim mio? nebo nevis jeste o nejakejch jinejch?

S cenou celkem pocitam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...