Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlumiče???


sloters

Recommended Posts

to budu tlmice.daj pozor ak ti uz auto plave aby si v nejakej zakrute neostal prekvapeny.

to skupko-co by bolo este pricinou na zadnej naprave, aby ti plavalo auto?tusim nic.iba ak prasknuta pruzina ale skor to budu tlmice.

skus si rozhombat auto hore a dole.ak prestanes a bude sa hombat dalej tak su to tlmice.ak si trochu sikovny tak si ich vymenis sam,nie je to zlozite.ja som menil sam takze neviem kolko stoji vymena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sloters

Při jízdě v rychlosti nad 90km/h mi auto už nesedí tak jako dřív,docela plave.Nejhorší to bylo na dálnici,to bylo jako bych jel ve vodě.Čím to může být?Já bych tipoval zadní tlumiče,ale těžko říct.

Na kolik vyjde jejich výměna?

[upravil dne 12/7/06 sloters]

No to spíš budou čepy a gumy v přední nápravě. To víš, tyhle věci jsou spotřebák a musíš je měnit každou chvilku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

to budu tlmice.daj pozor ak ti uz auto plave aby si v nejakej zakrute neostal prekvapeny.

to skupko-co by bolo este pricinou na zadnej naprave, aby ti plavalo auto?tusim nic.iba ak prasknuta pruzina ale skor to budu tlmice.

skus si rozhombat auto hore a dole.ak prestanes a bude sa hombat dalej tak su to tlmice.ak si trochu sikovny tak si ich vymenis sam,nie je to zlozite.ja som menil sam takze neviem kolko stoji vymena.

Tys koukám viděl 306 tak maximálně na fotce, co? Prej prasknutá pružina :/

Co může být u 306 příčinou plavání na zadku je především zadní náprava - pokud je vůle v jehlových ložiscích uložení ramene, či už jsou dokonce rozpadlé, tak se tam zásadně mění geometrie, protože to rameno může uhýbat do stran. takže to je první věc, na kterou je třeba se podívat. Druhá věc - uložení zadní nápravy jako celku v silentblocích. Až teprve poté bych se staral o nějaké tlumiče.

A pak je také třeba zkontrolovat předek - zvlášť uložení předních ramen v silentblocích. Zvláště zadní domečky předních ramen dost trpí, a pokud jsou volné, opět se tam dost mění geometrie za jízdy - a to je důvod, proč auto plave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 silentblok jsem měnil,byl prasklej.Ty zadní tlumiče budou asi taky už k.o.,protože zadek už sedí podstaně níž než když jsem to koupil.Já těmhle věcem moc nerozumim,takže to asi přenechám odborníkům.Pro začátek nechám na stolici otestovat tlumiče a pak uvidím co dál.Ale myslím si,že bude nějaký problém i vepředu,protože se mi že mám větší vůli v řízení než by měla být.

Na kolik přijde výměna tlumičů?

Nemáte tip na nějaký tip na dobrý a ne moc drahý servis v okolí Benešova?

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: jozefsv

to budu tlmice.daj pozor ak ti uz auto plave aby si v nejakej zakrute neostal prekvapeny.

to skupko-co by bolo este pricinou na zadnej naprave, aby ti plavalo auto?tusim nic.iba ak prasknuta pruzina ale skor to budu tlmice.

skus si rozhombat auto hore a dole.ak prestanes a bude sa hombat dalej tak su to tlmice.ak si trochu sikovny tak si ich vymenis sam,nie je to zlozite.ja som menil sam takze neviem kolko stoji vymena.

Tys koukám viděl 306 tak maximálně na fotce, co? Prej prasknutá pružina :/

Co může být u 306 příčinou plavání na zadku je především zadní náprava - pokud je vůle v jehlových ložiscích uložení ramene, či už jsou dokonce rozpadlé, tak se tam zásadně mění geometrie, protože to rameno může uhýbat do stran. takže to je první věc, na kterou je třeba se podívat. Druhá věc - uložení zadní nápravy jako celku v silentblocích. Až teprve poté bych se staral o nějaké tlumiče.

A pak je také třeba zkontrolovat předek - zvlášť uložení předních ramen v silentblocích. Zvláště zadní domečky předních ramen dost trpí, a pokud jsou volné, opět se tam dost mění geometrie za jízdy - a to je důvod, proč auto plave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sloters

1 silentblok jsem měnil,byl prasklej.Ty zadní tlumiče budou asi taky už k.o.,protože zadek už sedí podstaně níž než když jsem to koupil.Já těmhle věcem moc nerozumim,takže to asi přenechám odborníkům.Pro začátek nechám na stolici otestovat tlumiče a pak uvidím co dál.Ale myslím si,že bude nějaký problém i vepředu,protože se mi že mám větší vůli v řízení než by měla být.

Na kolik přijde výměna tlumičů?

Nemáte tip na nějaký tip na dobrý a ne moc drahý servis v okolí Benešova?

v Benesove je pobocka site servisu Autofrance, do ktere patri i autoservis Vasenda, ktery ma tady na strankach nahore reklamu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Sice je tohle už hodně starý téma, ale nechce se mi zakládat zbytečně nový dotaz. Zajímalo by mě, jak je časově náročná výměna tlumičů na 406, za předpokladu, že nebude s ničím problém a půjde vše podle plánu?

Přemýšlím, nad tím, jestli dát prachy servisu, nebo jestli bych hodně ušetřil, kdybych to udělal u známýho s investicí svýho času :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...