Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

uložení dítěte


Recommended Posts

Mobiláci, rád bych o radu, jak řešíte usazení dítěte na dlouhé tratě. Nyní jsem dojel z Chorvatska, ale když jsem viděl dítě jak spí obješeny v sedačce tak mi bylo zle, tak bych rád věděl jak tuto situaci řešíte vy. Neb jsem s tím tak trochu počítal tak jsem vzal i vajíčko a jak usla tak jsem ji tam uložil a spala celou cestu, ale přístě už to asi nepůjde, má už 2roky a 14kg tak se tam už nevejde. :myslim:myslim:papa

post-0-14109594677049_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na Istrii a nafta tam byla 7,34 kun/l, rakousku cca 1.067EUR, vyměnit se dá ale nevin zda jeto výhodné neb jsem tu vyměnil na EUR kteryma se tam dá platit, krom velkých supermárketu ti to neberou. Co jsme tam měnili tak za 1000,- kč cca 340kun, pivo v restauraci 0.5l -18kun, nealko v supermárketu 7-11kun, maso srovnatelné jak u nás cca 120kč/kg dle druhu, to jejich pečivo 4-7kun, nutela 10kun, melón 2.38 kun/kg, broskve 12,... kun, kopeček zmrzliny 5kun, poplatky po slovinsku zustaly stejné

[upravil dne 10/7/06 Naspo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, ale když usne tak hlava spadne dolu a vysí tam jak mrtvola, v těch vlastních pásech sedačky, trochu nedomyšlené, ve vajíčku je aspoň v leže, vždyt kdyby tak mněla jet celých 8hodin tak ji ten krk musí upadnout. A neberu to co by bylo za vřískot jak to boli....

[upravil dne 10/7/06 Naspo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Naspo: asi ti nič nové neporadím, lebo už sám vieš, že o rok to bude horšie. sám riešim tento problém. pred 2 rokmi, môj malý mal 13 mesiacov, celú cestu /cca 1000 km/ spal v sedačke,no problem:D. pred rokom to už bolo horšie. dokedy bol hore, nebol problém, ale potom keď zaspal, stále cca po 30-40 min sa začal vrtieť, plakať, budiť - už si v tej sedačke nevedel nájsť dobrú polohu. pri ceste späť z dovolenky som ho po prekročení CR-HU hraníc vybral zo sedačky von a dal spať na zadné sedadlá:bojim, aj keď to bolo proti môjmu presvedčeniu /každý v aute a zvlášť dieťa má byť pripútaný/. predtým som mu všetko okolo obložil všetkým mäkkým čo bolo k dispozícii, aby napr. pri prudkom zabrzdení nespadol, neudrel sa, ale aj tak som mal z toho dosť zlý pocit:bojim, narozdiel od syna, ktorý sa zobudil až asi 3 km pred Slov. Novým Mestom:D o 6 dní idem zase do Chorvátska:super:super:super ale problém ako bezpečne uložiť dieťa v aute ostáva nedoriešený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Naspo

Byl jsem na Istrii a nafta tam byla 7,34 kun/l, rakousku cca 1.067EUR, vyměnit se dá ale nevin zda jeto výhodné neb jsem tu vyměnil na EUR kteryma se tam dá platit, krom velkých supermárketu ti to neberou. Co jsme tam měnili tak za 1000,- kč cca 340kun, pivo v restauraci 0.5l -18kun, nealko v supermárketu 7-11kun, maso srovnatelné jak u nás cca 120kč/kg dle druhu, to jejich pečivo 4-7kun, nutela 10kun, melón 2.38 kun/kg, broskve 12,... kun, kopeček zmrzliny 5kun, poplatky po slovinsku zustaly stejné

[upravil dne 10/7/06 Naspo]

no hele tady v Česku ti dají za 1000 Kč 242 Kun. (tak nějak přibližně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

A co si trochu pomoci krčními podpůrnými polštářky (prodává se v každém sportu).

To jsem koupi již před rokem, ale buď jsem nepochopil jak ho dát na krk, neb hlava padne stejně dopředu a funkce je o ničem. Nejlépe bude asi sehnat krční ortézu.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zbrojnoš

Původně zaslal: Naspo

Byl jsem na Istrii a nafta tam byla 7,34 kun/l, rakousku cca 1.067EUR, vyměnit se dá ale nevin zda jeto výhodné neb jsem tu vyměnil na EUR kteryma se tam dá platit, krom velkých supermárketu ti to neberou. Co jsme tam měnili tak za 1000,- kč cca 340kun, pivo v restauraci 0.5l -18kun, nealko v supermárketu 7-11kun, maso srovnatelné jak u nás cca 120kč/kg dle druhu, to jejich pečivo 4-7kun, nutela 10kun, melón 2.38 kun/kg, broskve 12,... kun, kopeček zmrzliny 5kun, poplatky po slovinsku zustaly stejné

[upravil dne 10/7/06 Naspo]

no hele tady v Česku ti dají za 1000 Kč 242 Kun. (tak nějak přibližně)

Taky mně to připadalo trochu dost že za 1000kč 340kun (to mi sdělila žena ), neb při procházkách po městě jsem viděl v pouliční směnárně kurz 0.250, ale výmněnu provedla manželka v bance,tak pak nevim zda ji to nedli za pěkný úsměv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Jsem také zásady,že při jízdě mají být všichni připoutáni!Ale když tam pak vidím dítě \"viset\" na pásu...Tak jsem se připravil a klukovi (5) jsem sedák podložil takovou hmotou,co se tváří jako polystyren ale nedrolí se,tak,aby neměl pás pod krkem.Horší to bylo s děvčetem (1,8),ta má celou sedačku,na ní má ještě přídavnou sponku pro vedení pásu,a také jsem ji vypodložil.Jedenáct hodin je i na dospělého dost,tak jsem dovolil na dálnici(!) pro ně udělat pelíšek.Ve směru jídy obložený polštáři a dítě napříč.Na dálnici proto,že je přehledná do dálky.V případě dopravní situace se dá včas zpomalit nebo je kam uhnout.A poliš ani dalekohledem za sedadlo nevidí.Děti se prostřídaly a tak cestu domů jsem ujel na jediný zátah,bez nocování u Karlovace.Jen jsem je častěji nechal proběhnout na odpočívadlech,mě to také prospělo.P806

post-0-14109594677638_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když byl c HR, tak jsme měnili naftu za pivo. Litr = 1pivo. což bylo výhodný, protože jsme měli nakoupený Braníky ( neb jsme jeli na předem domluvený místo a bylo nám to poraděný ). Nicméně mně to bylo s benzínem na prd. Ale jinak nemají špatný kurzy přímo ti domácí. Nemyslím koruny za kuny, ale EUR za kuny. Teda u nás aspoň měli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Minulý rok sme išli do Talianska cca 1200 km. Moja dcéra mala vtedy 17 mesiacov. Štartovali sme o 21 00 a malá zaspala a spala po hraniece s Rakúskom. V rakúsku som ju vybral zo sedačky, ktorá bola za šoférom a položil som ju za spolujazdca. Manželka si posunula sedačku maximálne dozadu a všetko okolo malej sme obložili niečim mäkkým aby sa v prípade prudkého brzdenia neuderila. A takýmto štýlom sme prešli celú noc a všetci sme boli spokojní a malá bola vyspatá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...