Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Info ohladne 505


Rider008

Recommended Posts

Jde o to, co sháníš, kde bydlíš a zda máš starý model nebo nový model. A pak také záleží na tom, jestli sháníš věci úplně nové nebo použité. Něco totiž už sehnat nejde (teda jde, ale za jedno rameno zadní nápravy asi nedáš 16.000 Kč, že?).

Tak se rozepiš, nějak to pořešíme.

P.S. Pozor na ten Turbo Injection, těchto motorů je už málo, většinou jsou všechny na odpis, tak ho moc netrap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde som sa nestratil.

Mal by som mat ten stary model 505. Neviem co vindu nove a co pouzite diely, ale predpokladam ze ovela lacnejsie budu tie pouzite. Takze skor na ne sa zameriam. Mate niekde na blizku vrakovisko s takymto/takymito peugeotami, ze by sa dali nejake diely zohnat ? ? ? Alebo to uz mate dobre zmapovane, kde sa aky ,,rozbity\" peugeot nachadza ?

Diely ktore zhanam (vecsinou sa jedna len o ,,kozmeticke\" veci) :

predny naraznik (mam ho, ale puknuty :nevim , a tak by som radsej zohnal nejaky celistvy)

zadny popolnik (mam ho tiez, ale mam ho z ineho modelu a tak mi nepasuje farbou)

hlavica riadiacej paky (nedavno sa mi rozpadla, a tak potrebujem nejaku :myslim, jedna sa mi o ten plast na riadiacej paky s oznacenim 1,2,3,4,5 a R)

okrasnu listu alebo aj dve, neviem ci su chromove alebo len pochromovane, idu od strechy auta - od zadu az po predok (kusok mam z jednej odlomene, ako sa mi kamarat o nu oprel :grr) - tieto by bolo zrejme najlepsie kupit nove, ale asi budu pekne mastne

okrasny pasik na zadnom narazniku mi chyba, povodne bol asi strieborny (mal by to byt len daaky tenky plast alebo tak nejak)

motorcek aj s kabelazou na otvaranie strechy a hlavne nejaku schemu (niekde ho mozno aj mam - ten motorcek, ale neviem v akom je stave)

umele koleno ktore vedie od turba k motoru (mam to poriesene specialnym kolenom, ale radsej by som originalne)

u prednych svetiel mi chyba umelina na ktorych sa zdvihaju svetla, malo by to byt male, bratovi to vypadlo ked jazdil (tiez je to nahradene, tusim ze z pera :D)

ten predny naraznik by som mohol vyfotit, aby bolo zjavne o aky sa jedna

taktiez mam par otazok technickeho razu:

Nasiel pri motore tri velke konektory (je ich tam aj viac), neviem presne kolko kablov tam vedie, vyfotim, jeden je zaslepeny - zrejme originalnou zaslepkou co je OK, ale tie zvysne dva kable nie su zapojene a ja neviem k comu su, a ci by ich nebolo lepsie zapojit, su pri baterke, tie konektory su biele a pomerne dost velke takze by nemalo problem niekomu s takymto autom ich najst a povedat mi ci ich ma zapojene a ak ano tak kde , vyfotim to tiez, lebo viem ake je to tazke pochopit z textu

to je zrejme vsetko, proste detaily na krase

O tom trapeni som uz cital viac krat, valce na tychto autach proste praskaju, hoci neviem z akeho dovodu, zrejme velky vykon a slabe piesty ? ? ? Ako sa prejavuju taketo zlomene, znicene piesty ?

Dakujem

[upravil dne 12.7.06 Rider008]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Nový model:

-zrcátka bachratá ovládající se páčkou

-zadní světla - tři vodorovné pásy (oranžový, bílý a červený)

Starý model:

-zrcátka ouzká ovládající se kolečky

-zadní světla - blinkr na okraji, tři čtvercové červené plochy a pod nimi naležato obdélník - couvačka.

Vrakoviště: Kousek od Prahy jedno na 505ky je, napiš mi tvou mailovou adresu a pošlu ti kontakt.

Určitě někde nějaké vraky jsou, ale nehodlám se nechat kvůli tomu zavřít. Je to dost o hubu.

predny naraznik (mam ho, ale puknuty :nevim , a tak by som radsej zohnal nejaky celistvy)

Prosím foto, jestli je to ten spoiler na Turbo Injectionu starém modelu, tak to bude problém sehnat. Asi by bylo nejlepší to nechat zavařit a pak přelakovat. Pokud máš model nový, tak spoiler jde sehnat určitě nový a nárazník snad taky.

zadny popolnik (mam ho tiez, ale mam ho z ineho modelu a tak mi nepasuje farbou)

Je ta část co kouká rovná nebo prohlá? Protože prohlý mám, ale taky je tmavší než plast okolo ruční brzdy - tmavě modrý a mám i tmavě modrý ten pochý popelník (ten je u nového modelu vzadu a u starého modelu vepředu vedle páček na topení).

hlavica riadiacej paky (nedavno sa mi rozpadla, a tak potrebujem nejaku :myslim, jedna sa mi o ten plast na riadiacej paky s oznacenim 1,2,3,4,5 a R)

To je problém, nejdříve odpadne poklička, pak horní polovina. Jedině na tom vrakovišti, ale dost blbě se to bude sundavat, protože je to našroubované. Možná by bylo lepší to nešroubovat a vyměnit celou řadící páku za páku s lepší hlavicí.

okrasnu listu alebo aj dve, neviem ci su chromove alebo len pochromovane, idu od strechy auta - od zadu az po predok

...najlepsie kupit nove, ale asi budu pekne mastne

Jedině z vraku, jenže jak jsou ty lišty staré, tak i když je budeš sundavat z vraku, tak ti popraskaj. Je to únava materiálu. :(

Nové bych to ani neshnálněl, taky by tě to mohlo stát jako nové auto.

okrasny pasik na zadnom narazniku mi chyba, povodne bol asi strieborny (mal by to byt len daaky tenky plast alebo tak nejak).

Taky na vrakovišti. Ale blbě se to sundává a asi by bylo lepší dát tam (nalepit) něco podobného.

motorcek aj s kabelazou na otvaranie strechy a hlavne nejaku schemu (niekde ho mozno aj mam - ten motorcek, ale neviem v akom je stave)

Máš už šíbr? Ale nejde? To je problém, protože závitové lanko jde až do kufru, kde je ten motůrek. Je to dost poruchový, radši to neotevírat...

umele koleno ktore vedie od turba k motoru (mam to poriesene specialnym kolenom, ale radsej by som originalne)

To nevím, Turba jsem moc neviděl, ale je nutný originál?

u prednych svetiel mi chyba umelina na ktorych sa zdvihaju svetla, malo by to byt male, bratovi to vypadlo ked jazdil (tiez je to nahradene, tusim ze z pera :D)

Co přesně ti chybí? TAdy může jít o více věcí, blíže to prosím popiš.

Nasiel pri motore tri velke konektory (je ich tam aj viac), neviem presne kolko kablov tam vedie, vyfotim, jeden je zaslepeny - zrejme originalnou zaslepkou co je OK, ale tie zvysne dva kable nie su zapojene a ja neviem k comu su, a ci by ich nebolo lepsie zapojit, su pri baterke, tie konektory su biele a pomerne dost velke takze by nemalo problem niekomu s takymto autom ich najst a povedat mi ci ich ma zapojene a ak ano tak kde , vyfotim to tiez, lebo viem ake je to tazke pochopit z textu

Na tohle pozor. Taky to mohou být kabely pro auto s klimatizací apod. Já mám na autě taky dost kabelů nezapojených, jen tak tam visej...

O tom trapeni som uz cital viac krat, valce na tychto autach proste praskaju, hoci neviem z akeho dovodu, zrejme velky vykon a slabe piesty ? ? ? Ako sa prejavuju taketo zlomene, znicene piesty ?

S takovými auty lítal každý přes 200km/h (i 240...), protože to prostě šlo, po 300 tis. Km jsou motory na odpis. Nejde to věčně a někdy taky praskne hlava a tak jí vařej a to není ono. Jenže ta hlava nová je tak drahá, že za to máš tři normální 505ky...

Nové písty stojí 1000 Eur.

Dakujem

Tyto drobnosti do interiéru opravdu jedině z vraků, jinak to nejde. Nové by to bylo moc drahé a téměř nesehnatelné

Zase se ozvi.

[upravil dne 12/7/2006 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rider008

okrasnu listu alebo aj dve, neviem ci su chromove alebo len pochromovane, idu od strechy auta - od zadu az po predok (kusok mam z jednej odlomene, ako sa mi kamarat o nu oprel :grr) - tieto by bolo zrejme najlepsie kupit nove, ale asi budu pekne mastne

[upravil dne 12.7.06 Rider008]

Mluvil jsem o té liště s Otou, prý asi objednat půjdou, jenže se musí sehnat orig.číslo. Cena okolo 3000 Kč za obě, jestli si to dobře pamatuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...